Pořadatelé odvedli skvělou práci a dokonale zvládli avizovaný lineup, který obsahoval osmnáct kapel. Problém nebyl ani s novinkou zvanou cashless, tedy bezhotovostní platbou. Co se týká výkonů jednotlivých formací, tak z pátečního programu lze jednoznačně vyzdvihnout Pražský výběr, který se představil ve skvělé formě a kompletní sestavě. Následující slovenští Horkýže Slíže odvedli svůj standard a ten, kdo skvěle diváky pobavil, byl Jiří Macháček a jeho MIG 21. Toto vystoupení bylo tím správným předkrmem pro následující Monkey Business. Dvojice interpretů Matěj Ruppert s Terezou Černochovou naprosto uhranula zaplněný stadion a předvedla to, na co jsou fanoušci této party kolem charismatického Romana Holého zvyklí. Monkey Business zkrátka dokázali, že je hudební Anděl ve správných rukách. „Za mě je tady v Karlových Varech zatím letošní Létofest nejlepší,“ pochválil vlnící se publikum Matěj Ruppert.

Tečka za pátečním večerem v podání kapely Mandrage pak vyzněla trošku rozpačitě, nicméně celkově lze říci, že páteční večer neměl chybu.

Sobotní den byl opravdu letní a teplota na stadionu sahala ke čtyřiceti stupňům. I přesto si ale opět do areálu našly cestu tisíce fandů, kteří rozhodně nemohli litovat. Z podvečerního programu lze určitě vyzdvihnout vystoupení Tomáše Kluse a Marka Ztraceného, na které bylo publikum dosti natěšené a odzpívalo většinu jejich písní. Otazník trošku visel nad výkonem Wanastowých Vjecí, kteří ale nezklamali a ujistili se, že jejich skladby lidé nezapomněli. Po rozjetých „Wanastowkách“ přišla na řadu Vypsaná fixa, která publikum zdaleka neudržela ve varu, o což se musel postarat Divokej Bill. Ten byl považován za největší hvězdu víkendu a právem i program uzavíral. Osmičlennému ansámblu stačilo jen vylézt na pódium a několikatisícový dav začal skákat, tancovat a zpívat. A i když většina z přítomných by byla schopna a ochotna protančit a prozpívat s Divokým Billem celou noc, vše jednou musí skončit, a tak s posledním tónem Divokýho Billa skončil i letošní velmi podařený karlovarský Létofest.

NETRADIČNÍ rozloučení s prázdninami mohli zažít ti, kteří v sobotu zavítali do zámku ve Valči. Konala se tu Netopýři noc, kdy členové Správy Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les připravili především pro děti zajímavý program, po setmění pak všem předs
FOTO: Ve Valči se s prázdninami rozloučili Netopýří nocí