Kdo chtěl o víkendu zažít skvělou zábavu s příchutí historie, tak určitě zamířil do Andělské Hory. Zde se totiž v sobotu konaly Slavnosti princezny Alvíny. Počasí akci přálo, a proto byla velmi příjemně zaplněná návštěvníky.

„Slavnosti pořádáme počtvrté a každým rokem je navštěvuje vždy více lidí. Za to jsme vemi rádi,“ pochvalovala si Miloslava Křimská, starostka Andělské Hory.

Program byl skutečně velmi bohatý a dramaturgicky zpracovaný tak, aby si v něm každý našel to své. Protože slavnosti byly inspirované dávnou legendou o princezně Alvíně, která podle ní na místním hradě žila, nechyběli například šermíři a spousta lidí si na sebe navlékla historické kostýmy. „Slavnosti jsou naší snahou, jak zvýšit kulturní program. Velmi nám vycházejí vstříc místní občané, kteří s programem pomáhají,“ dodala starostka. Na akci nechyběla ani muzika, o kterou se postaral například taneční orchestr Žlutičanka, rocková kapela Tajfun nebo jako hlavní hvězda ABBA World Revival. Tato skupina dokázala, že písničky této slavné kapely fungují opravdu pořád. Starostka Miloslava Křimská byla s akcí nadmíru spokojená. „Jsem ráda, že lidé přišli a dobře se bavili,“ zhodnotila.

Nadšeni byli také samotní návštěvníci. „Moc se mi tady líbilo a akci jsem si velmi užila. Podle mě byl program udělaný opravdu velmi dobře a zase akci navštívím,“ řekla návštěvnice Jitka Novotná.