Tradiční největší zahradnická akce v Karlovarském kraji se konala v Teplé. Jarní dny otevřených dveří v tepelské zahradě navštívilo o víkendu několik stovek návštěvníků, pro které byly připraveny rostliny do truhlíků i na zahrádku. Letos poprvé se v areálu prodávala také domácí drůbež.

„Přálo nám počasí, protože o víkendu bylo opravdu krásně, což je u takových akcí vždy velmi důležité. Lidí tedy přišlo opravdu hodně a s návštěvností jsme spokojeni. Domácí drůbež se zde prodávala vůbec poprvé a mezi návštěvníky to vzbudilo velký ohlas,“ konstatoval jeden z organizátorů akce Petr Šindelář. Návštěvníci si mohli vybírat z balkonových rostlin, okrasných dřevin, BIO bylinek či zeleninových sadeb. Připraven byl také program pro děti, což uvítali hlavně rodiče. „Divadelní představení syna pobavilo a já měla alespoň čas a hlavně klid si to tady vše důkladně prohlédnout. Jsem ráda, že organizátoři mysleli i na nejmenší, protože si každý dokáže představit, jaké to je, prolejzat skleníky plné rostlin s pětiletým klukem,“ uvedla Simona Červenková z nedalekých Prachomet.

Na připraveném pódiu zahrálo také několik kapel. Návštěvníci se mohli těšit rovněž na tombolu, občerstvení a nechyběla ani květinová show.
Organizátoři chtějí i nadále v této oblíbené akci pokračovat. „Určitě i v příštím roce uspořádáme další ročník Jarních dnů otevřených dveří. Pro lidi připravujeme další zajímavou akci už na podzim, kdy se uskuteční Podzimní dny,“ dodal organizátor Petr Šindelář.
Akce byla ukončena v neděli odpoledne.