Před hlavní poštou v Karlových Varech začaly během první adventní neděle tradiční vánoční trhy. Tak jako každý rok, i letos nabídnou návštěvníkům bohatý doprovodný program. Kromě toho je na hlavní třídě T.G. Masaryka i několik stánků s řadou specialit. Nechybí například domácí klobásky, halušky, svařené víno či chutná medovina.

„Na vánočních trzích v Karlových Varech jsme už podruhé. Letos zatím není taková zima jako v loňském roce, kdy to bylo o zdraví. Vždy nás ale naštěstí zahřála naše výborná medovina,” uvedl jeden z prodejců medoviny. Velký zájem je mezi návštěvníky trhů hlavně o jmelí. „To doma nesmí samozřejmě chybět. S manželem jsme ochutnali i svařené víno a bylo fantastické a hlavně zahřálo,” řekla Alena Svočková z Karlových Varů.

Vánoční trhy potrvají od 27. listopadu do 21. prosince. „Náklady na letošní vánoční trhy jsou cca 300 tisíc korun, což je oproti loňským letům méně. Na každou adventní neděli je připraven bohatý doprovodný program. Nebude chybět zpívání, malování na obličej či vánoční vystoupení folklorního souboru Dyleň,” řekla mluvčí radnice Michaela Kousalová.