Zhruba patnáct metrů vysoký strom sice rostl za garáží v zahradě obytného domu, ale zaměstnanci karlovarské Správy lázeňských parků měli o postupu jasno.

Nejprve strom navázali a zavěsili na jeřáb, poté jej podřízli a vcelku jednoduše vyzvedli přes garáž. Pak už ho zbývalo je usadit na speciální vozidlo a pod dohledem strážníků městské policie ho přepravit do Smetanových sadů.

„Myslel jsem, že to bude složitější, ale šlo to dobře,“ přiznal Miroslav Kučera, ředitel Správy lázeňských parků Karlovy Vary. Vánočním stromem je letos smrk ztepilý a městu jej daroval Marek Doležel z Drahovic.

„Strom jsem zhruba před pětatřiceti lety sám vysadil a nyní už nám začal překážet a narušovat plot a okolí domu,“ přiznal Doležel, který osobně sledoval nejen kácení stromu ale i jeho usazování před Alžbětinými lázněmi. „Samozřejmě se přijdu podívat i na jeho rozsvícení,“ dodal dárce stromu.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který je třeba v průběhu tohoto týdne ještě nazdobit, se bude konat v neděli 2. prosince v 17:45.