Sucho se nevyhnulo ani rybníčku Kocanda, patřícímu rybářům z Otovic. Potok přivádějící vodu do rybníka vyschl a hladina klesla o metr. Každodenní kontroly, různá opatření a boj o přežití ryb však přinesly úspěch a minimalizovaly ztráty v této vyhlášené lokalitě. A tak díky obětavosti rybářů se mohl uskutečnit závod v lovu ryb udicí pod názvem CUP 2018. Tyto dětské rybářské závody pořádá Odbor mládeže MO ČRS Karlovy Vary každým rokem vždy na jaře a na podzim. Na závody ve způsobu lovu plavaná nebo feeder se dostavil velký počet soutěžících. V kategorii do 11 let soutěžilo 18 dětí, v kategorii do 15 let 10 mladých, ale už zkušených rybářů.

Ihned po zahájení závodů a nahození nastalo ticho a čekání na první záběr. Největší napětí bylo zřetelné na doprovodu dětí, maminkách, tatíncích, dědečcích a babičkách. Zpočátku se rybám moc nechtělo, ale rybář si tu rybu někdy musí vysedět. A pak to přišlo, zlatí kapři, karasové a chycen byl i okoun. Celkově moc ryby nebraly, ale spokojené děti strávily v podzimní zlaté přírodě nádherné chvíle a získaly nové praktické zkušenosti.

V kategorii dětí do 11 let se na 1. místě umístil Pavel Hájek s 244 body, nachytal 5 kusů. Na 2. místě skončil Ondrej Ploc s 215 body, nachytal 5 kusů. Na 3. místě se umístil Josef Hájek s 203 body, nachytal 5 kusů. V kategorii do 15 let obsadila 1. místo Hana Kopčová se 191 body, nachytala 10 kousků. Na 2. místě se umístil Tomáš Chorvat s 15 body, chytl jednoho kapříka. Mimořádné ocenění za největší rybu obdržel Pavel Hájek, kapr 70 cm.

Všichni soutěžící a závodníci při vyhlášení výsledků obdrželi věcné hodnotné ceny od sponzorů, dále pak všichni dostali pamětní listy a diplomy, ti nejlepší hezké poháry. Poděkování patří za přípravu a skvělou organizaci celému týmu zástupců MO ČRS Karlovy Vary. Na celé rybářské soutěži se podíleli David Brož, Petr Toth, Petr Ploc a Jiří Vykoupil. Poděkování patří i členům rybářské stráže, kteří stabilně pomáhají a organizují zázemí této skvělé akce.
Pavel Vaněček.