Sanace trávníků v parcích přijde přitom město pěkně draho. Ke komerci je využito každé vhodné i méně vhodné místo poblíž řeky Teplá.

Jak vloni přiznal tehdejší ředitel správy parků Miroslav Kučera, oprava poničených travnatých ploch přijde na stovky tisíc korun. Firmy, které parky využívají během festivalu, platí ovšem za pronájem takřka pakatel.

Přípravy na MFF Karlovy Vary vrcholí | Video: Kopecká Jana

"Nájem je padesát korun za metr čtvereční na den. Tyto peníze slouží zároveň v podstatě jako kompenzace za poničené plochy. Pronajatých jsou stovky metrů čtverečních," uvedl vloni Kučera, který konstatoval, že staveb v parcích bylo tehdy nejvíce v celé historii. "Festival a pronájmy parků beru jako povinné zlo. Město chce žít a v tomto mu ustupujeme. Karlovy Vary by si ale měly jasně říci, zda chtějí, aby lázeňské parky sloužily pro lázeňské návštěvníky a nebo pro pár dní pařby," dodal vloni Kučera.

Hvězda letošního ročníku Russell Crowe už přicestoval do Karlových Varů. Předpokládaný přílet pak Ewan McGregora je v sobotu 1. července, kdy má převzít cenu prezidenta MFF KV.