Škola totiž dostala od karlovarské nemocnice zcela funkční inkubátori s monitorem a injekčním dávkovačem. Studentky si tak ještě před nástupem do praxe na novorozenecké oddělení budou moci na vlastní kůži vyzkoušet nejen manipulaci s nedonošencem, ale i samotnou obsluhu inkubátoru. Jediný rozdíl od reality je pouze v tom, že v inkubátoru budou mít ve škole pouze figurínu miminka.

Iniciativa na pořízení vzešla od učitelky ošetřovatelství Jaroslavy Slavíkové, která věděla, že nemocnice disponuje již nepoužívanými inkubátory. „Hodně nám to usnadní výuku. Díky nemocnici tak máme zařízení, které bychom si sami nemohli dovolit. Doposud jsme při výuce o nedonošencích používali jen názorné ukázky či obrázky,“ vysvětlila učitelka Slavíková.

Inkubátor je sice dvanáct let starý, ale je stoprocentně funkční. „Byla to má první zkušenost s inkubátorema jsem ráda, že jsem si ho mohla vyzkoušet,“ konstatovala studentka Kateřina Kleinerová z druhého ročníku oboru zdravotní asistent, která byla první, jež si zařízení mohla otestovat.