„Letos zde vystavuje čtyřiačtyřicet škol. Ty jsou nejen z Karlovarska, ale i z dalších regionů, například Českých Budějovic, Prahy a podobně,“ uvedl Ladislav Mazanec, spoluorganizátor výstavy. „Zájem žáků je velmi slušný a žádné organizační problémy nenastaly. Školy zde nenajdou pouze deváťáci, ale vystavují zde také vysoké školy. Nabídka je tedy opravdu velice široká a podle mě si určitě každý vybere,“ dodal Mazanec.

Jednou z vystavujících škol byla také Střední průmyslová škola Ostrov. „Výstavu jsme postavili hlavně na názorných ukázkách, aby žáci viděli co přesně zde nabízíme. Máme řadu zajímavých oborů s širokým uplatněním. Můžu jmenovat například mechanik strojů a zařízení, informační technologie, strojírenství a řadu dalších. Kromě toho nabízíme také stipendia a možnosti dálkového studia,“ vysvětlila učitelka Zuzana Lešková. Podle ní se daří počty studentů udržet na slušné úrovni. „Obory zavírat nemusíme. Máme také dobrou spoluporáci s Witte Nejdek, takže naši absolventi mohou najít uplatnění i zde,“ dodala Lešková.

Výstavu Škola 2010 si přišla prohlédnout také Lucie Bryndáčová. „Výstava je velmi dobře koncipovaná a jsem ráda, že něco podobného existuje. Uvažuji například, že bych šla studovat gymnázium, ale ještě uvidím. Rozhodně si však myslím, že podobné výstavy mohou žákům v mnohém pomoci vybrat si tu správnou školu,“ uvedla návštěvnice.