Kdo si chtěl užít příjemné odpoledne, a ještě se něco nového naučit, ten měl v sobotu v Ostrově jasnou volbu. V místním letohrádku se totiž konala výtvarná dílna. Tentokrát bylo jejím tématem plstění.

„Dílna je určená pro děti i dospělé. Vyrábíme tady věci z přírodního i barveného ovčího rouna a plátkové plsti. Návštěvníkům jsme nechali naprostou volnost, takže si mohou tvořit podle své fantazie,” řekla Zdeňka Bílková, kurátorka ostrovského letohrádku.

Plstěním se dá vytvořit celá řada zajímavých výrobků. „Oblíbené jsou například šperky, vánoční ozdoby i mnoho dalších dárečků. Lidé mohli doplnit své výtvory korálky, flitry a také stužkami. Fantazii se meze nekladou,” dodala Bílková.

Ovládnout tuto techniku podle ní není nikterak složité. Člověk si ale potřebuje udělat dostatek času. „Je to vážně jednoduché, ale výroba samotná trvá celkem dlouho. Na druhou stranu je to báječná relaxace a meditace, kdy lidé na chvíli zapomenou na každodenní starosti. Výrobek samotný je pak vlastně v podstatě takový bonus navíc,” nastínila kurátorka.

Ta byla mile překvapená, že se v letohrádku sešlo celkem dost lidí. „Jsem velmi ráda, že lidé dorazili. Je to možná dáno i tím, že lidé se zase postupně začínají vracet od počítačů nebo jen koukání na televizi k umění a tvorbě. Kreativita je velmi důležitá, a když si ji například děti vypěstují při výtvarných pracích, tak jim to později může pomáhat i v praktickém životě,” myslí si Bílková.

Dílna trvala kolem dvou hodin a návštěvníci si mohli odnést všechny své výrobky domů. Ostatně tato akce nebyla pomyslnou první vlaštovkou, protože v letohrádku se konají zajímavé akce často. „Pořádáme různé zajímavé workshopy a další aktivity. Naším cílem je, aby sem zavítali také lidé, kteří by například na klasickou výstavu obrazů nešli. Pomalu se tady začíná tvořit síť lidí, kteří o podobné věci mají zájem. Jsem za to velmi ráda,” uzavřela kurátorka letohrádku.

Do konce roku budou ještě dvě akce. Půjde o vánoční výtvarné dílny, které se budou konat 12. a 26. listopadu od 14 hodin.