Výborné uzeniny, mléčné výrobky i čaje. To je jen zlomek sortimentu, které nabídly ostrovské trhy s farmáři. Ty se uskutečnily včera od 10 do 17 hodin na Mírovém náměstí v Ostrově. Návštěvníci trhů se můžou těšit na výjimečné, kvalitní produkty pěstitelů a výrobců z Čech i Moravy. Nakupující neodradilo ani zimní a větrné počasí.

„Farmáři veřejnosti nabídli výborné uzeniny, mléčné výrobky, kozí i ovčí sýry, výrobky z bylin, koření, čaje a kávu, ovoce, mošty, skvělou zeleninu, čerstvou, sušenou a nakládanou, bílé i celozrnné pečivo, med, výrobky z medu a jiné produkty z oboru včelařství, čerstvé i uzené ryby a další potraviny,” uvedla za pořadatele Hana Dušková.

Kromě potravinových výrobků se na trzích prodával i sortiment zajímavých, originálních produktů vlastní výroby, například od mnichů z Dobré Vody. Nechyběly ani výrobky, které souvisí s obdobím Vánoc.

Lidem se trhy velmi líbily a vítali je. „Jsem moc rád, že podobných akcí velmi přibývá. Vždy si rád nakoupím kvalitní potraviny od tuzemských prodejců a výrobců,” řekla Mirka Zelenková z Ostrova.