Věnovaná je proměnám našeho regionu v uplynulých sto letech. Zájemci o účast mohou snímky vytvořit a přihlásit do 30. září. Vítězové získají finanční ocenění a z jejich prací vznikne putovní výstava.

A jaká jsou pravidla soutěže? Ve fotobance na webových stránkách www.kvpoint.cz najdou soutěžící fotografie míst či pamětihodností Karlovarského kraje, které dodali zástupci krajských a městských muzeí a galerií.

Fotografové by si některý ze snímků měli vybrat a vyfotit toto místo po jeho proměně do současné podoby. „Soutěže se mohou účastnit amatéři i profesionálové bez rozdílu věku, kteří v termínu zašlou maximálně pět fotografií. Své snímky mohou doručit prostřednictvím elektronické zásilkové služby, například Úschovna, na e-mailovou adresu 100let@kvpoint.cz, a to do 30. září. Každá zaslaná fotografie musí být opatřena názvem podle historického snímku, jejž si autor vybral jako předlohu,“ uvedla k soutěži mluvčí krajského úřadu Jana Pavlíková.

Podle náměstkyně hejtmanky Daniely Seifertové lze očekávat, že vzniknou zajímavé fotografie. „Náš kraj je nádherný a žije v něm spousta lidí, kteří k němu mají silný vztah a ve volných chvílích dokumentují přírodní krásy, památky, momentky ze života regionu. Z vybraných děl vznikne putovní výstava, s vernisáží počítáme koncem října ve vestibulu krajského úřadu. Postupně ji uvidí návštěvníci v dalších městech a obcích,“ podotkla Seifertová.

Zařazení snímků do výstavní kolekce nebude jedinou odměnou pro nejúspěšnější autory.

Na základě rozhodnutí odborné poroty vítěz soutěže získá 3 000 korun, druhý v pořadí dostane 2 000 korun a na třetího čeká 1 000 korun.