Klubové akce se účastnilo na patnáct fotografů s rozličnou technikou focení, od mobilů přes kompakty až po zrcadlovky. Fotilo se z ruky i ze stativu a snímky pak autoři sdíleli ve skupině na sociální síti, kde byla vyhlášená i soutěž o nejpovedenější snímek z Boheminia.

V Boheminiu fotografoval také Robert Moutelík. „I přes nepřízeň počasí, kdy pršelo, jsme si jistě focení všichni užili. Výhodou bylo minimum turistů. Bylo dost času na focení, dalo se více experimentovat s clonou, časem a vybírat si různé pohledy na samotné krásné miniatury,“ sdělil fotograf s tím, že účast ve fotoklubu mu dává i nová přátelství. „Také poznání příjemných a šikovných lidí, kteří sdílejí radost z focení s ostatními, výměnu zkušeností a objevování nádherných fotogenických míst,“ dodal.

První vlak přijel do Chebu po dnes zrušené železnici, trať slouží cyklistům
První vlak přijel do Chebu po dnes zrušené železnici, trať slouží cyklistům

Jednou ze zakládajících členek Pohody je Bohuslava Mayová. „Na akci v Boheminiu byla úžasná atmosféra, kde jsme si společné chvíle náramně užili. Kromě toho jsme měli možnost fotografovat na jednom z nejzajímavějších míst v Mariánských Lázních, miniatury jsou výzvou pro každého fotografa, obzvláště, když můžete fotit do pozdních hodin,“ poukázala a dodala, že se učí od ostatních členů.

„Jsem moc ráda za každou jejich povedenou fotečku, která je mi i inspirací. Ale hlavně mám obrovskou radost z toho, že po roce působení a díky snaze všech členů je u nás ve skupině opravdu pohoda, jak i název klubu napovídá. A to díky i Báře Plášilové, se kterou se střídáme v moderování každotýdenních foto soutěží. Myslím, že se dá říct, že jsme již všichni i přátelé, kteří se na sebe i těší.“

Hasiči z Aše zasahovali u požáru auta, vodu doplnili v Selbu
Hasiči z Aše zasahovali u požáru auta, vodu doplnili v Selbu

Vítězové a prvních deset míst ve fotografické soutěži:

1. místo - Bohuslava Mayová

2.místo - Robert Raček, Bohuslava Mayová

3.místo - Martin Silovský, Robert Moutelík

4. místo - Robert Moutelík, Bohuslava Mayová

5. místo - Bára Plašilová, Robert Raček, Eva Huláková, Robert Moutelík, Hana Rajdlová

6. místo - Martin Silovský, Josef Makrlík, Bára Plašilová, Jiří Vaníček, Bohuslava Mayová, Mária Cibová Bára Plašilová, Eva Huláková

7. místo - Petra Hammerlova, Edita Lhotáková Smejkalová, Robert Raček

8. místo - Milan Sláma, Robert Moutelík, Bára Plašilová

9. místo - Pavel Hrdlička, Josef Makrlík

10. místo - Drahomíra Repíková, Lubomír Zrna, Hana Rajdlová, Edita Lhotáková Smejkalová