František Volf, kterého město Karlovy Vary vybralo jako pronájemce kina Čas, smlouvu nepodepíše. Kino bude normálně fungovat a hrát, ale jeho nájemcem je František Grebeň.

„Smlouvu jsem nepodepsal, protože její podmínky byly podle mě neakceptovatelné. Výhrady jsem měl k době pronájmu, který zněl na dobu neurčitou. Požadoval jsem pronájem na dobu deseti let, což ale město odmítlo. Smlouva má více nejasností, a proto jsem se rozhodl z pronájmu kina Čas odstoupit,“ vysvětlil své důvody Volf.

Podle primátora Petra Kulhánka nebylo možné Volfův požadavek na pronájem na deset let splnit. „Pro město by to bylo nepraktické a nevýhodné. Proto jsme se nemohli dohodnout na jeho připomínkách a do kina Čas nastupuje uchazeč, který ve výběrovém řízení skončil na druhém místě. Jedná se o Františka Grebeně,“ informoval Kulhánek.

Grebeň potvrdil, že návštěvníci kina se nemusejí bát, že o promítání filmů přijdou. „Hrajeme normálně dál, přece se toho tolik nezměnilo. To, že je smlouva postavená na dobu neurčitou, mi nepřipadá jako problém a nevadí mi to. Už se těšíme na návštěvníky,“ konstatoval nový nájemce kina Čas.
Ten nabídl za roční pronájem 310 tisíc korun. Volf, který se tedy kina Čas vzdal, nabízel za stejnou dobu 360 tisíc korun. ⋌