Alma mater budoucích studentů bude na nábřeží v bývalé základní škole Jana Palacha. Zájemci o studium i jejich rodiče se s náplní studia budou moci seznámit už nyní, a to na Dnech otevřených dveří.

Prohlídky školy podle radního Jana Klímy, koordinátora universitního studia v Karlových Varech, začínají už 10. listopadu od deseti do šestnácti hodin a budou pokračovat až do února. „Cílem je zájemce informovat. Nebudou chybět přednášky lékařských kapacit, například při prvním Dnu otevřených dveří je připravena přednáška přednostky Kliniky rehabilitačního lékařství 3. LF UK Marcely Grünerové, která pohovoří o Profesním profilu fyzioterapeuta či o inovativní formě terapie v rehabilitaci,“ doplnil Jan Klíma.

Při Dnech otevřených dveří se budoucí vysokoškoláci seznámí i s praktickými ukázkami výuky. „V prvním ročníku přijme fakulta 25 studentů. V listopadu vyhlásí univerzita přijímací řízení a možnost studia v Karlových Varech se poprvé objeví na portálu Univerzity Karlovy,“ vysvětlil Jan Klíma.

Zájemci musejí přihlášky ke studiu podat do konce února. „Praktická výuka je domluvená v Karlovarské krajské nemocnici, v nemocnicích v Ostrově i Sokolově, hotelu Imperial, Léčebných lázních Jáchymov a Lázních Františkovy Lázně.

Ilustrační foto.
Šály, šátky, bižuterie. Kabelkový veletrh se rozrůstá