Příběhy nedonošených miminek mapuje výstava s názvem Miminka do dlaně. Ta bude zahájena v pondělí 2. listopadu 2009 v galerii SUPERMARKET WC u Dolního nádraží v Karlových Varech.

„Je to putovní výstava fotografií příběhů nedonošených miminek a návrhů z designérské soutěže s názvem „Miminka do dlaně“. Výstava potrvá do 23. prosince 2009,“ uvedla Ida Kleisnerová, mluvčí občanského sdružení PROTEBE LIVE, které galerii provozuje.

„Projektem Miminka do dlaně se snažíme přiblížit veřejnosti netradiční formou situaci, kdy se v rodině předčasně narodí dítě. Výstava má napomoci lidem si uvědomit, čím nedonošené děti a jejich rodiče prochází, a jak jim může jejich okolí a společnost pomoci,“ řekla předsedkyně občanského sdružení Nedoklubko Lenka Novotná.

Součástí putovní výstavy jsou výsledky soutěže Design pro nejmenší miminka. „Soutěž určená designérům a studentům designu je unikátní akcí v celé své škále. Soutěž dává příležitost designérům proniknout do světa, kde nerozhoduje pouze design a cena výrobku, ale i celá řada parametrů, které tyto děti potřebují,“ doplnila mluvčí PROTEBE LIVE.

Designéři zpracovávali návrhy na tři témata: čepička, dudlíček, lžička. „Vybrané návrhy budou nabídnuty firmám k výrobě,“ dodala k zajímavé výstavě Ida Kleisnerová.