Kauza gangu kolem ostrovského podnikatele Milana Zádamského neskončí jen u osmi obviněných. Těch bude totiž během následujících týdnů přibývat. Potvrdila to včera mluvčí Úřadu pro odhalování boje s organizovaným zločinem Pavla Kopecká. „V tuto chvíli s ohledem na vyšetřování nemůžeme říci, o které lidi půjde a z jakého prostředí pocházejí. Odhadujeme, že obviněni budou během několika týdnů,“ informovala mluvčí. Od zátahu z 28. června na hlavní aktéry gangu, kteří měli vydírat majitele restaurací a barů, mohou lidé sdělit anonymně své poznatky o činnosti skupiny na speciálních linkách (774649359 a 974842690). „Zaznamenali jsme desítky telefonátů.

Některé informace byly zlehčující, řada z nich byla naopak závážná. Některé jsou tak podnětem pro další vyšetřování,“ uvedla Kopecká. Jan Bureš (ODS), starosta Ostrova, v jehož okolí gang nejvíce podnikal, je s průběhem vyšetřování spokojen. V polovině července policie přitom v souvislosti s touto kauzou, které dala krycí název Záda, obvinila dva zdejší strážníky. Starosta s nimi jako jejich nejvyšší šéf ihned rozvázal pracovní poměr. „Je dobře, že lidé volají na tato čísla a sdělují své zkušenosti s touto skupinou,“ konstatoval Bureš. Na informaci, že obviněných bude v této kauze přibývat, reagoval: „To je výborné. Jen doufám, že stíhání nedopadne stejně jako v případu ministra Čunka.

Obavy, že by pro město pracovali lidé, kteří gangu mohli pomáhat, už nemám. Pokud se však mezi nimi objeví další obvinění, budeme s nimi postupovat stejně rychle jako se dvěma strážníky.“ Lidé si o případu a lidech či dokonce politicích, kteří by mohli být s kauzou spojeni, hodně povídají. Nikdo nechce však oficiálně hovořit. „Karlovy Vary jsou nyní po zátahu na gang Zádamských hodně blízko šance očisty od “ krokodýlů na pramenech“. Nad městem visí temný mrak a není to žádná novinka. Co se z něj strhne, ale nikdo neví a věštby z lógru káv se liší podle podniků, kde se vaří,“ píše se například na www.radnicnilisty.cz.