Ne že bych jásal radostí, když komunistická strana ve volbách opět zabodovala, ale říkal jsem si jó, OK, alespoň se ostatní partaje proberou a dojde jim, že toho loupení bylo již dost. To totiž nám lidem vadí nejvíce, ale že bych slyšel slova o tom, my chceme zpátky za dráty, tak to jsem nikde neslyšel. Ani na německé straně, kterou znám výborně, mám tam spousty přátel a také mluvím dobře německy a vystupuji i na vzájemných konferencích o spolupráci. Ke mně na zahradu jezdí dokonce pohraničníci, kteří hlídali z jedné strany čáru východního a z druhé strany čáru západního Německa, společně se přátelíme o mluvíme o nesmyslnosti války, drátů a vůbec všeho toho nesmyslu.

Jsou to výborní sousedi a parťáci. Taky tady často vidím společně hlídky policie z Čech a Německa, které spolu skvěle spolupracují.

Čekal jsem od komunistů víc, třeba to, že jim dojde, že jejich vzory mohou být Dubček nebo Gorbačov, a ne Stalin a Gottwald. Oni totiž ty dráty a hlídky byl hlavně výmysl totalitní, nelidský a nesvobodný a přicházet s tím, že to dnes chtějí Němci, je typické rozdmýchávání vášní a nenávisti, která se zejména tady v bývalých Sudetech vůči Němcům dlouhodobě pěstovala.

Díky bohu nezakořenila úplně a myslím, že tento nesmysl by dnes nepřivítali ani Rusové. Zkuste to prosím jinak. Díky.