Byty zlevňují. To sice zní hezky, ale pro řadu lidí je to podobná informace, jako kdyby si četli, že luxusní auto stojí už o 'celý' milion méně. Je sice hezké, že jsou nyní věci dostupnější, ale když člověk nemá ani základní kapitál, tak se může na ty krásné levné byty jen koukat. Neznám příliš známých či kamarádů, kteří by už vlastní byt měli. Většina z nich paběrkuje po nejrůznějších podnájmech, zatížila se nějakou hypotékou, že jim pak nezbývá ani na jídlo, a to pak radost z vlastního prostoru pro spokojený život řádně hořkne na rtech.

Navíc byty jsou možná tak jediná věc, která prý zlevňuje, protože zbytek nákladů stoupá jak na horské dráze. Nevím, jak se mají zakládat mladé rodiny, lidé mají mít děti, když střecha nad hlavou je pro ně z říše science fiction. Také tato cenová situace odvádí lidi z Karlových Varů, protože raději ujedou pár kilometrů do nějakého menšího města, kde mají šanci sehnat byt alespoň za relativně přijatelnějších podmínek. Možná to jednou dopadne tak, že si každý koupí nějaký stan či postaví v lese kůlnu a bude vegetovat raději tam.

Zní to trochu nadneseně a příliš kriticky, ale v dnešní situaci už se z nadhledu a humoru pomalu začíná stávat realita. Byty budou levné a prázdné a lidi se vrátí k přírodě. A budou chodit v klidu pěšky. Benzín totiž také stojí majlant…