Mám radost. Jestli si Komunistická strana Čech a Moravy myslí, že lidé si nechají líbit opravdu všechno, tak se krapet zmýlili. U krajských voleb vstali jak bájný Fénix z popela a narostla jim křídla. Vše vygradovalo tím, že máme náměstka pro školství z jejich strany. Proti nim se však postavila skupina učitelů, kteří z malé iniciativy začínají vytvářet mohutnou tsunami. Tu by snad ani první sovětský ledoborec Lenin na atomový pohon neprorazil. Ten postavilo v roce 1956 sovětské impérium na důkaz moci. Je zajímavé, že tento ledoborec byl v roce 1989 odstaven a nyní slouží jako plovoucí muzeum v Murmansku. No nebyla by to krása? Nepřipomíná vám to jednu nejmenovanou stranu a její časový harmonogram?
Na začátku iniciativy stáli Tři mušketýři, kteří se nebáli o místo a promluvili o tom, o čem mnoho lidí přemýšlelo, jen v nich zůstalo zakořeněno to, že se teď i přesto že máme demokracii, tak se stále musí šeptat a potichu našlapovat, protože co když si na mě ukáží prstem? Já sám za sebe vždy a rád říkám, že peníze a strach jsem nikdy neměl.
V naší republice se remcá jen nad pivem a když se má jít demonstrovat, či jinak dát najevo svoje znechucení nad tím vším, raději si to pustíme v televizi, protože máme nohy v teple a přepínání programů nám jde lépe, než se hlasitě ozvat či cokoliv pro naši malou zemičku udělat.