Ten včerejší den byl krásný, ale tak trochu začarovaný. Vedro bylo už ráno a zpěvná italština Alessandra Pasqualeho, generálního ředitele společnosti Karlovarské minerální vody, evokovala šum moře a písčitých pláží. Pokládal se ale první pražec vlečky z Kyselky do Vojkovic a ve vzduchu byl cítit jenom asfalt. A také mírný optimismus. „Uvidíme v srpnu," nenechala se vyvést z klidu Petra Hoffmannová, starostka Kyselky. Alessandro Pasquale navíc slavil narozeniny, takže všechny přítomné rozmazlil čokoládovou mašinkou v dortové úpravě.

Hejtman Josef Novotný přišel, řekl, pochválil a odešel. Při tiskové konferenci mu radil náměstek Petr Navrátil, jehož hejtman mile nazval svým rádcem. Podle mě je navíc skvělým kuchařem, protože dodržel slib a na ochutnávku mi přinesl pirohy, které sám upekl, a tato pochutina vévodila pondělnímu komentáři. Na dotaz, zda je bude péct i při volební kampani, si ale jenom odfrkl, že je to příliš mnoho práce. Souhlasím, i když by byl prvním politikem, který by voličům naservíroval to, co vytvořil vlastníma rukama, a nekrmil je nestravitelnými politickými žvásty. Ty pirohy za úvahu stojí, pane náměstku, a já budu chtít recept a vaši chuť vařit. Na rozdíl od vás to můj koníček rozhodně není.

A aby toho nebylo málo, hejtman Novotný mě vyvedl z omylu, že se odívá do hornické uniformy. Je to uniforma hejtmanská, ušitá podle dobových rytin právě pro hejtmana. Josef Novotný tedy fakt šije stylově a navíc to nikomu neřekl. Jak sám vtipně podotkl, opět zatajil informace.