„Objekt rozhledny na Výšině věčného života se po kompletní rekonstrukci a revitalizaci okolí slavnostně otevře v 15 hodin. Návštěvníci mohou mimo jiné vyslechnout přednášku historika Jiřího Klsáka. Dopravu na slavnostní otevření zajistí Dopravní podnik Karlovy Vary, který vypraví zvláštní spoj s odjezdem ve 14:30 z horní stanice Lanovky Imperial a po skončení programu zpět,“ uvedla mluvčí karlovarské radnice Helena Kyselá.

Vyhlídka patřila v minulých letech k nejvíce zchátralým objektům města Karlovy Vary. Měla narušenou statiku a její rekonstrukce byla odhadována na více než třicet milionů korun. Provoz zde byl nakonec uzavřen a dlouho se přemýšlelo, co s tímto objektem bude. Nakonec pomohla evropská dotace ve výši třiadvaceti milionů korun a desetimilionová investice z rozpočtu města Karlovy Vary.

„Vzhledem k tomu, že byl objekt opraven z peněz Evropské unie, nelze jej zatím komerčně využívat. Proto zde budou poskytovány jen základní služby a občerstvení,“ uvedl náměstek karlovarské primátorky Petr Bursík, který přiznal, že na vyhlídku již dorazila i kontrola, která zkoumala proinvestované peníze a neshledala žádný problém.

Kolaudace a předání zrekonstruované stavby se uskutečnily již v listopadu, ale vzhledem k začínající zimě se vyhlídka veřejnosti otvírá až nyní.

„Rozhlednu bude provozovat městská organizace Lázeňské lesy Karlovy Vary. Otevřená bude o víkendech od 12 do 17 hodin a vstup na ni bude zdarma. V těsné blízkosti vyhlídky najdou návštěvníci také Stezku strašidel. Zhruba tříkilometrový okruh směrem na Tři kříže a zpět je lemován různými lesními bytostmi usazenými na zemi i stromech,“ doplnila mluvčí.