Soud o určení vlastnictví golfového areálu v Olšových Vratech se konat nebude. Vedení města, tedy karlovarská koalice KOA, hnutí ANO a Karlovaráci žalobu stahuje, protože se se společností Golf Resort dohodlo na doplacení kupní ceny 18 milionů korun.

My jsme se proto Vlastimila Argmana, předsedy představenstva společnosti Golf Resort zeptali:

Bylo vyjednávání náročné? Jak Golf Resort argumentoval?

Společnost Golf Resort dlouhodobě usilovala o dosažení rozumné dohody s Městem Karlovy Vary ohledně koupě golfového areálu.

Přes rozdílné pohledy obou stran se v posledním období změnil pohled na celou problematiku, a to zejména z hlediska, že se hledaly racionální argumenty se snahou dojít k rozumnému konsensu.

Spor se vlekl měsíce. Poškodilo to společnost Golf Resort?

Jednání o nalezení smírného řešení trvala déle než tři roky a věřím, že se blíží k rozumnému konci. Samozřejmě reklamní partneři Golf Resortu pozorně sledovali celou kauzu a upozorňovali na nepříjemné dopady mediální kampaně ohledně prodeje golfového areálu a v několika případech upozornili na to, že pokud nedojde k rozumnému řešení, budou muset spolupráci s Golf Resortem ukončit.

Rozhodnutí vedení města ale musejí posvětit také zastupitelé. A už od jednání uplynulé úterý je jasné, že opozice bude bouřit. Jste ochoten před zastupiteli vystoupit a zdůvodnit jim doplatek ve výši 18 milionů?

Předpokládám, že projednání celé záležitosti v radě města a zastupitelstvu proběhne za naprosto věcné atmosféry bez zbytečných emocí. Jsem svým založením podnikatel a nejsem schopen posuzovat průběh a posuzování věcí zastupiteli města.Ale jsem přesvědčen, že problematika Golf Resortu není otázkou souboje koalice a opozice, ale přesvědčením některých zastupitelů o nutnosti bojovat proti této dohodě. Jsem připraven názor společnosti Golf Resort obhájit i před všemi zastupiteli, pokud k tomuto vystoupení budu vyzván.

Golfový areál v Olšových Vratech je velmi oblíbený. Na jaké novinky se návštěvníci mohou těšit v letošním roce?

Golfový areál vedený společností Golf Resort je jedním z nejoblíbenějších golfových hřišť v ČR a je velmi dobře vnímán i zahraničními návštěvníky. Letošní sezonu zahájil tradiční novoroční drive za účasti cca 90 členů GC KV. Pro hráče bude jistě příjemným překvapením rekonstrukce odpališť jamky č. 10. Samozřejmostí zůstává vysoká úroveň hracích ploch, greenů a gastronomického zázemí , které již více než 18 let zajišťuje Grandhotel Pupp.

Těšíme se na všechny hráče golfu a návštěvníky golfového areálu a věříme, že ocení vysokou kvalitu a nádherné prostředí. Karlovarské golfové hřiště v Olšových Vratech velmi dobře doplňuje infrastrukturu města a je důležitou součástí podpory cestovního ruchu našeho lázeňského města.

GLOSA IVANY KALINOVÉ

Zastupitelské odpaly

Že karlovarská koalice před čtyřmi (nebo už pěti?) lety otevřela kauzy prodejů městského majetku za nízkou cenu, to bylo jistě chvályhodné. V podstatě ale nemohla jinak, byly to volební sliby politických nováčků, tedy jak KOA, hnutí O co jim jde i ALTERNATIVY. A dohodla se na doplatku za Lázně III a nyní i za golfový areál. Pod kuratelou žalob nyní zůstává KV Arena a prodej areálu bývalého zahradnictví na Vyhlídce. Jenomže například podle ALTERNATIVY jde v případě dojednání doplatků ceny o směšné kompromisy a také hnutí O co jim jde se netají tím, že jde o další tunel. Jenomže jako každá mince má dvě strany, tak i tyto kauzy není možné brát černobíle. Pokud bychom se vrátili na začátek, pak vina není na podnikatelích, kteří si městský majetek kupovali, ale na bývalých zastupitelích, kteří pro takto nízkou cenu zvedli ruku. Je vlastně s podivem, že byznysmeni o doplatku ceny s městem jednají a že jsou ochotni požadované miliony doplatit. Vždyť oni kupovali se souhlasem zastupitelů, kteří neprotestovali. Viděno touto optikou by to měli být tedy oni, kteří by zející dluh v městské kase měli uhradit. Například golf prodávalo město před devíti lety a před třemi roky cenu navýšilo. To je odpal. Začala zdlouhavá jednání a následovala žaloba. A nyní, díky bohu, dohoda. Protože komu by se chtělo podnikat v tomto karlovarském obchodním chaosu? Když se dva perou, třetí se směje. V tomto případě jsou to advokáti. Ti mají práce nad hlavu, peníze tečou a čas letí. Nelze vytýkat současné koalici, že se snaží s podnikateli raději dohodnout. Ona tyto prodeje nezavinila. Pouze se snaží o korekci ceny. A to se daří.