"Vzpomínám na to setkání jako na velice přátelské a milé. Chtěl se se mnou potkat jako s primátorem, a tak jsme se sešli oficiálně v Puppu na obědě. Předal jsem mu tehdy svou knihu Historismus v architektuře Karlových Varů. A protože setkání bylo opravdu velice příjemné, schůzku jsem opětoval a pozval ho na oplátku já poté na večeři," vzpomíná bývalý primátor.

"Povídali jsme si tehdy o situaci, která panovala, když nastal v roce 1991 puč, který ho měl odstranit. Kvůli Jelcinovi strávil několik dní v domácím vězení," pokračoval Roubínek.

Jako tehdejší karlovarský primátor se setkal s prezidentem Borisem Jelcinem osobně, když ho jako prvního muže Karlových Varů pozvali do ruského města Miněralnyje Vody. "Je to velmi krásné město, kde se v 19. století léčila celá řada známých ruských osobností. My jsme tam tehdy přijeli, protože se uvažovalo o možném uzavření partnerství mezi oběma městy. Vzpomínám, jak ke mně Jelcin v podstatě přiběhl a řekl, že jsem odvážný. Bylo to totiž jen pár dnů poté, co Čečenci nechali vybuchnout nedaleké nádraží. V té době tato lokalita čelila častým pumovým útokům," vypráví.

Poslední setkání s ruským prezidentem, tentokrát Vladimírem Putinem, zorganizoval Václav Klaus coby tehdejší český prezident. "Dostal jsem pozvání na Pražský hrad, které vedle mě dostali jen asi čtyři další primátoři. S Putinem jsem prohodil pár společenských slov," poznamenává Roubínek, který si samozřejmě nejvíce cení setkání s Gorbačovem. "Byl to člověk, který dokázal změnit svět a hlavně situaci tady u nás. Nebyl to žádný arogantní muž, ale zcela naopak. Byl to sympaťák, velmi inteligentní člověk, z něhož vyzařovala dobrota," dodal exprimátor.