Britská realitní společnost nabízí k prodeji karlovarský Grandhotel Pupp. Podle internetových serverů se hotel nabízí na zahraničních serverech z toho důvodu, že jen těžko by se v ČR našel někdo, kdo by měl na koupi jednoho z nejluxusnějších hotelů v zemi finanční prostředky.

„Nemohu to vyvrátit ani potvrdit. Je to věc představenstva, já o tom nic nevím,“ uvedla o víkendu ředitelka hotelu Andrea Pfeffer-Ferklová.

Vyjádření neposkytli ani zástupci realitní kanceláře. „K tomu nemohu nic říct,“ řekl Zdeněk Horký, jednatel realitní kanceláře Luxury Business.

Akciová společnost Grandhotel Pupp a její hlavní akcionáři dementují informace o prodeji hotelu. „Distancujeme se od aktivit společnosti Luxury Business Holding a od prohlášení jednatele její tuzemské pobočky Zdeňka Horkého, který o prodeji hotelu informuje. Jednoznačně popíráme, že by probíhal jakýkoli prodejní proces. Činnost společnosti Luxury Business považujeme za protiprávní a učiníme veškeré kroky k okamžitému ukončení závadného jednání,“ sdělil místopředseda představenstva společnosti Grandhotel Pupp JUDr. Jiří Polanský.

Pupp nabízí luxusní ubytování, které v minulosti využily herecké hvězdy jako Antonio Banderas či Jude Law. Jednou z příčin úvah o údajném prodeji může být i to, že se loni hotel kvůli poklesu klientely propadl do ztráty téměř 17 milionů korun.