V téměř detektivní zápletku se vyvíjí dění kolem jednoho z nejznámějších karlovarských hotelů, Grandhotelu Pupp. Je tedy na prodej, nebo není?
Podle Jiřího Polanského, místopředsedy představenstva akciové společnosti Grandhotel Pupp, a jejích hlavních akcionářů hotel na prodej není a tuto zprávu dementovali.

„Distancujeme se od aktivit společnosti Luxury Business Holding a od prohlášení jednatele její tuzemské pobočky Zdeňka Horkého, který o prodeji hotelu informuje. Jednoznačně popíráme, že by probíhal jakýkoli prodejní proces. Činnost společnosti Luxury Business považujeme za protiprávní a učiníme veškeré kroky k okamžitému ukončení závadného jednání,“ sdělil Polanský.

Jednatel Zdeněk Horký se včera k prodeji Grandhotelu Pupp odmítl vyjádřit s tím, že médiím už všechny informace poskytl a více se o tom nechce bavit. Pro ČTK ale uvedl, že česká pobočka firmy Luxury Business Holding pro hotel investora hledá. Prodej hotelu se objevil mezi nabídkami nemovitostí k prodeji na britském realitním serveru Luxury Business. Budovy jsou podle něj nabízeny v Británii, protože najít zájemce v České republice by bylo těžší.

O zmíněném prodeji Grandhotelu Pupp nic neví ani generální ředitelka Andrea Pfeffer Ferklová. „Já o tom ale nerozhoduji, je to věc představenstva,“ uvedla. Připustila ale, že v loňském roce se Grandhotelu Pupp ekonomicky příliš nedařilo. Hotel se propadl do šestnáctimilionové ztráty a o třicet procent se snížila klientela. „S tím jsme se už ale poprali a nyní jsme v plusových číslech. Loňský rok nebyl kritický jen pro nás, ekonomická recese zasáhla i další hotely. Nyní se situace zlepšuje,“ zdůraznila generální ředitelka.

Grandhotel Pupp nabízí kromě luxusního ubytování, za dvojlůžkový pokoj zde klient zaplatí 310 eur a za apartmá 590 eur, také restaurační služby, balneoprovoz a prostory pro kongresy.

O tom, že je Grandhotel Pupp na prodej, se spekuluje už řadu let. Stejně jako o tom, komu vlastně hotel patří. Podle dostupných informací jej ovládá švýcarská investiční banka M. M. Warburg Bank a provozuje jej akciová společnost Grandhotel Pupp Karlovy Vary. Její akcie jsou ale vydány na majitele, tudíž anonymní. Podle výpisu z obchodního rejstříku byli v devadesátých letech členy představenstva například Radovan Květ či Jan Souček, kteří figurovali i ve vedení firmy Karlovarský porcelán, která skončila v konkurzu.

Současným předsedou představenstva Grandhotelu Pupp, a.s., je Arnošt Rolný z Prostějova, místopředsedou advokát Jiří Polanský, bývalý poslanec parlamentu za ODS z Chomutova.