Nová moderní učebna výpočetní techniky vybavená třiceti počítači čeká od 3. září na studenty ostrovského gymnázia. To je podle ředitele školy Milana Martinka nejzásadnější změna, kterou vedení školy pro studenty chystá. „V posledních letech jsme do počítačového vybavení školy investovali nemalé peníze. Nakoupili jsme jak výpočetní techniku, tak dataprojektory či interaktivní tabule,“ uvedl Martinek.

Vedle technického vybavení školy však její vedení klade důraz i na pokračování výuky cizích jazyků, která má na gymnáziu dlouholetou tradici. „Pokud to půjde, budeme pokračovat ve výměnných pobytech našich studentů v zahraničí. Máme partnerské školy v Německu i Anglii. Tato forma výuky se nám v minulosti velice osvědčila,“ dodal ředitel Martinek.

Některé novinky ve výuce čekají i studenty Prvního českého gymnázia v Karlových Varech. „Od 3. září pojedeme podle nového vzdělávacího programu. Ten mimo jiné přinesl, že se žáci například už od primy budou učit mediální výchově. Další z mnoha novinek je i to, že s výukou druhého cizího jazyka začneme už od sekundy,“ informoval Zdeněk Papež, ředitel školy.

Podle něj se nový vzdělávací program musí ještě ´usadit´. „S jeho spuštěním bylo několik menších problémů a budeme ho ještě přizpůsobovat během školního roku tak, aby splňoval podmínky, ale zároveň vyhovoval i pedagogům a studentům. Snad to bude v pořádku,“ doplnil Papež.

Škola také zapracovala na výuce cizích jazyků. „Máme například nového francouzštináře, těch je dost málo. Proto jsme rádi, že se nám ho podařilo sehnat. Učitelů cizích jazyků je totiž celkově jako šafránu. Zapracovali jsme také na zdokonalení výuky dalších jazyků,“ podotkl ředitel. „Letos nás čeká i další úkol, protože budeme pořádat celostátní kolo fyzikální soutěže,“ doplnil.

Samotní studenti se prý zpět do školy těší. „Nevím, jak mé spolužáky, ale mě to na gymnáziu baví,“ potvrdila Eliška Opatrná, studentka karlovarského gymnázia. „Doufám, že nový vzdělávací program bude kvalitní a dobře nás připraví na další roky studia,“ dodala dívka.