"Na stromě v parku u Alžbětiných lázní jsou dva žlutí hadi." Takovou informaci dostali 9. dubna karlovarští strážníci. Telefonicky se na ně obrátila poněkud vyděšená žena, která poslala i fotku. Hlídka městské policie vyrazila okamžitě na místo. "ještě před jejím příjezdem však přišel ke stromu muž, který seděl opodál na lavičce, hady ze stromu sundal a odešel s nimi neznámo kam," uvedla mluvčí strážníků Nikola Záhorová.

Ještě týž den vyjeli strážníci ke kostelu sv. Máří Magdalény na pomoc malému dravci, který uvízl v kanále. "Jelikož ale nebylo možné kovový poklop svépomocí zvednout, přišla na řadu technika přivolaných hasičů. Po uvolnění poklopu se podařilo mládě poštolky odchytit a následně nezraněné vypustit zpět do přírody," popsala mluvčí.

Nedostatky zjištěné inspektory.
Plíseň v lednici, špinavá digestoř. Inspektoři zavřeli restauraci v Rosnicích

V neděli 14. dubna půl hodiny po půlnoci zase vyrazil na toulky po Sedleci poník. "K jeho smůle však projížděla místem hlídka, které se naštěstí v tuto noční dobu podařilo sehnat odpovědnou osobu. Ta si nočního výletníka odvedla a výběh řádně zabezpečila," dodala mluvčí.

Před několika týdny vyjeli strážníci také do Doubí, kde po silnici za SOS dětskou vesničkou pobíhalo stádo koní. Díky místní znalosti byla opět kontaktována odpovědná osoba, aby se o zvířata pro rytíře postarala. Než dorazila na místo, byli oři pod drobnohledem hlídky a čekaní si krátili okusováním a žvýkáním šťavnatého trávníku.

Sakury na Moskevské ulici.
Příroda má náskok. Kvetou rododendrony, ale i nádherné sakury na Moskevské ulici