Sto tisíc korun ve prospěch sbírky na pomoc Haiti se rozhodlo darovat město Chodov. Peníze pošle na konto společnosti Člověk v tísni. Ta je podle radních natolik solidní, že věnované peníze jistě zamíří do těch nejpostiženějších oblastí. „Haiti postihla strašlivá katastrofa, jež má nedozírné následky. Lidé se tam potýkají se spoustou problémů a my jim chceme alespoň touto formou pomoci,“ sdělil chodovský radní Josef Kertész. „Já osobně tento krok schvaluji. Spousta lidí posílá ochotně peníze ze svého, tak proč bychom to neudělali jako město? Myslím si, že kdyby se u nás něco podobného stalo, tak by nás také ostatní země nenechaly bez pomoci,“ pokračoval Kertész.

Stejný názor mají i jinde. Například žáci základní školy v Horním Slavkově mezi sebou uspořádali sbírku, která vynesla 4 885 korun. „Peníze se podařilo vybrat během dvou dnů. Nadace Člověk v tísni je použije na nákup dětské výživy a léků pro děti postižené přírodní katastrofou,“ sdělil za organizátory sbírky Lukáš Pennert.

Utrpení Haiťanů nenechává chladným takřka nikoho. „Já jsem přispěl na benefičním koncertě v Praze. Sice drobnou částkou, ale i ta má podle mého názoru váhu. Je lepší dát něco než vůbec nic. Důležité je, aby dárců bylo co nejvíce,“ přeje si student Josef Mihalík z Josefova.

Na kontě sbírky SOS Haiti se dosud sešlo téměř 37 milionů korun. Na podporu postiženým katastrofou lze přispět na účet 40954095/0300 nebo prostřednictvím speciální dárcovské SMS ve formě DMS SOSHAITI na číslo 87777.