V Praze se v pondělí na Mariánském náměstí znovu upozorňovalo na devastaci kdysi vyhlášených lázní Kyselka. „Sešlo se zde asi pět studentských aktivistů s cílem poukázat na neutěšený stav Lázní Kyselka s požadavkem, aby je společnost Karlovarské minerální vody (KMV) nechala opravit," uvedl Michal Donath, mluvčí společnosti Donath Business & Media, která zastupuje KMV.

Doplnil, že se studenty se před budovou KMV setkal generální ředitel firmy Alessandro Pasquale a otevřeně s účastníky diskutoval. „Celá akce se odehrála pod transparentem na budově KMV, který upozorňoval na skutečnost, že zahájení rekonstrukce vybraných objektů KMV závisí již jen na kladném stanovisku Národního památkového ústavu v Lokti k předložené dokumentaci. Vydání stanoviska je ve skluzu," konstatoval Donath.

„Jsem příjemně překvapen, že se konečně našel někdo, kdo má alespoň podle svých tvrzení zájem, aby se v lázních Kyselka začalo konečně něco dít pro jejich skutečnou záchranu," uvedl Alessandro Pasquale. Odmítl tvrzení o propojení firmy se společností, která vlastní objekty v lázních. „Nemáme s nimi absolutně nic společného," prohlásil rezolutně.

Podle Donatha se na pozadí rozhovorů za zády Pasqualeho odehrávala absurdní show polonahé quasi víly, která jako vyvrcholení boje za záchranu lázní odhodila i horní díl prádla. „Přítomná městská policie do poloaktu nezasáhla," dodal.

Před objektivy kamer objevovaly transparenty vyzývající k záchraně Kyselky. „Té slečny je mi líto. Určitě dobře ví, že žádný takový akt Lázně Kyselka nezachrání. Racionální diskuse a dobrá vůle na všech stranách ale jakousi naději dávají. Jako společensky odpovědná firma podpoříme každou aktivitu podloženou konkrétními projekty i mimo objekty výlučně v našem vlastnictví," uzavřel Pasquale.