Celkem 24 nových příslušníků Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje složilo před hotelem Thermal služební slib. Dalších čtrnáct převzalo medaile za věrnost či pamětní medaile.

„Slavnostní ceremoniál se konal v den státního svátku, tedy v Den české státnosti. Nováčkové v řadách profesionálních hasičů v kraji jsou tak od tohoto dne oficiálně ve sboru. Po složení slibu čekal na nováčky první křest vodou, kterého se zhostili jejich kolegové z karlovarské stanice,“ uvedl tiskový mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Martin Kasal. Starší kolegové pokropili nováčky ledovou vodou, což bylo v chladném počasí nepříjemné, ale většina z nich to brala s úsměvem.

„Ke slibu to patří. Zažil si to téměř každý a těch pár minut se to dá vydržet, i když počasí nebylo zrovna ideální. Za několik let si to snad vyzkouším také z pozice staršího kolegy,“ řekl jeden z nových hasičů.
Slavnostního ceremionálu se zúčastnil také Rudolf Keiser z Generálního ředitelství , který vyzdvihl práci hasičů a ochotu neustále všem pomáhat.