Přibližně čtyři desítky dobrovolných hasičů v obci, která má téměř šest stovek obyvatel. Výjezdová jednotka hasičů se zde skládá ze dvanácti hasičů, kteří ročně vyrazí přibližně ke čtyřiceti událostem, nejčastěji k záchraně osob, a nechybějí ani technické výjezdy.

Od roku 2008 má hájecká jednotka k dispozici dvě požární vozidla. Od HZSp Hexion Sokolov byly zakoupeny CAS 32 Tatra 815 a CAS 24 Liaz. Obě vozidla prošla úpravami a již pět let slouží k výjezdům z Hájku. Do minulého týdne však každé z nich parkovalo v jiné garáži. To se s pátkem třináctého listopadu změnilo, nová hasičárna byla slavnostně otevřena a uvedena do provozu. „Kromě tří výjezdových stání pro vozidla ve dvoupatrové hasičárně nechybí ani jednací místnost, zázemí pro velitele jednotky, sklady, koupelna se sprchami a samozřejmostí je také šatna. Vize tak přestala být snem, jak zní heslo celého projektu," uvedl starosta obce Vít Hromádko a doplnil: „Stavba v rámci projektu „Hasičská zbrojnice coby zázemí pro komunitní život v obci byla zahájena letos v březnu. Dokončena byla v září. Obec Hájek získala dotaci z ROPu. Celkové náklady se vyšplhaly přibližně na 13 milionů korun, vlastní stavební práce vyšly na 12 milionů."

Jednotka Hájek absolvovala svůj první výjezd z nové hasičárny hned během nedělního dopoledne, kdy bylo potřeba odstranit spadlý strom na vozovce u čerpací stanice.