Hasiči z Mírové už počtvrté obhájili vítězství v soutěži požárních mužstev ve Velichově. O tradiční Putovní pohár se uplynulou sobotu už poosmé utkalo osm hasičských družstev z Karlovarska.

Podle velitele velichovských hasičů Michala Rauera soutěžili hasiči v požárním útoku a největším favoritem soutěže byli právě hasiči z Mírové. „My se držíme tak uprostřed,“ vysvětlil. Podle něho je nejobtížnější disciplínou soutěže nabrat vodu do hadice. To si zkusilo také mužstvo malých požárníků Soptíků ze Stráže a za snahu sklidili zasloužený potlesk desítek fandících diváků. „Trénovali jsme dva měsíce. Mohlo to být lepší. Nám se práce hasičů zamlouvá a trénovat bychom chtěli i nadále. Mládež zkoušíme dostat do optimální polohy, aby časem práci dobrovolných hasičů zastala,“ uvedl sedmnáctiletý Ondřej Durčiak.

Na celou akci přispěla sedmi tisíci obec Velichov. „Zajistili jsme nákup cen, ujali se organizace, připravili občerstvení a po závodě následuje zábava. Konzumaci večer si už ovšem musejí všichni platit,“ vysvětlila starostka obce Marcela Moravcová. I ona se celé akce aktivně účastnila. Závodila za jedno ze dvou ženských družstev. „Přemluvili mě,“ dodala starostka se smíchem.

Tradiční soutěže požárních mužstev ve Velichově se zúčastnili také hasiči z Hroznětína, Boru, Březové, Stráže a Božího Daru.