To se odráží i na technice sborů, která je mnohde v žalostném stavu. Kraj sice financuje i modernizaci techniky, ale tyto příspěvky nemohou zachránit všechny sbory. „Letos jsme na akceschopnost sborů vyhradili dotaci přes 2 miliony korun. Budeme rozhodovat i o příspěvcích na techniku. Letos budeme přispívat na obnovu techniky například v Kynšperku nebo Teplé,“ potvrdil Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje. „Letos dostanou příspěvky například sbory se Žlutic, Nejdku, Ostrova,“ doplnil hejtman.

Problémy s vybavením trápí například dobrovolné hasiče v Horní Blatné. „Máme roční rozpočet 50 tisíc korun, a to rozhodně není žádná sláva. Minulý rok se námsice podařilo získat peníze na nové vozidlo, ale to druhé máme z roku 1958. Jsme ale rádi aspoň za ně,“ posteskl si Robert Petro, velitel hasičů. „Jinak od kraje letos nedostaneme žádný příspěvek.

Ale rozhodně svou činnost zabalit nehodláme, protože nás tato práce baví,“ dodal velitel hasičů. O nic lépe na tom není ani novorolský sbor. „Naše zásahové vozidlo je staré 27 let. To je stále v provozu jen silou vůle. Přesto jsme akceschopní a dokážeme zasahovat. Zatím naštěstí není zásahů příliš mnoho,“ vysvětlil Stanislav Hubáček, velitel hasičů.

Podle něj by měly dobrovolní hasiči bojovat o nejrůznější dotace a podporu. „My už jsme několikrát úspěšně žádali například na dotace na opravu některé techniky, což je určitě přínosné. Je to podle mě dobrý způsob, jak získat peníze na naši hasičskou činnost,“ doplnil velitel dobrovolných hasičů Hubáček.