„Objízdná trasa je vedena ulicemi I. P. Pavlova a Zahradní, která bude po dobu uzavírky s obousměrným provozem. Po dobu uzavírky je vjezd na objízdnou trasu možný bez povolení k vjezdu do lázeňského území," vysvětlila Helena Kyselá, mluvčí magistrátu.
Kromě řidičů se změny v sobotu a v neděli týkají i pasažérů městské hromadné dopravy. „Výluka se týká linek MHD v úseku Tržnice – Lázně III," doplnila mluvčí. Provoz MHD bude zajištěn dle přiloženého výlukového jízdního řádu a zastávka Lázně III bude předsunuta k parčíku za tunelem hotelu Thermal.
Podle Milana Trnky, ředitele Správy přírodních léčivých zdrojů a kolonád, nejde o žádnou velkou havárii. Kvůli výstavbě výměníku pro transit geotermální vody na vytápění Alžbětiných lázní a úpravě čerpacího stanoviště minerální vody bylo zjištěno, že pod silnicí v podzemní šachtě je voda, protože přípojka netěsnila. Město na tuto zakázku vypsalo výběrové řízení a bude stát 8,5 milionu korun. Podle Jana Kopála, mluvčího magistrátu, odstranění havárie ale město platit nebude, tyto náklady jdou na vrub společnosti Alžbětiny lázně.