Herny podle návrhu rady neplnily podmínky deklarace, kterou město s provozovateli uzavřelo, konkrétně neměly při kontrole městskou policií venkovní kamery. Uzavření přitom původně hrozilo pěti hernám. Dva provozovatelé se ale hájili tím, že při kontrole herny neměli kamery proto, že jim je někdo ukradl. Pátou hernu chtěli zrušit lidé , kteří bydlí v okolí herny. A kvůli tomu sepsali petici, kterou odevzdali na karlovarský magistrát. Za jejich požadavek se postavil například zastupitel Jaroslav Fujdiar (hnutí O co jim jde). Podle něj by ale měli zastupitelé brát ohled na to, co obyvatelé chtějí. „Pokud tady zastupujeme občany, tak pokud sami pro zrušení herny něco udělají, měli bychom jim vyhovět," řekl na zastupitelstvu.

Koalice KOA, ANO a Karlovaráci ale prosadila jen zrušení dvou heren, na kterých se dohodla rada.

Karlovarští zastupitelé se o útlumu hazardu ve městě dohadují už řadu měsíců. Koalice KOA, ANO a Karlovaráci preferuje postupné snižování počtu heren, pokud provozovatelé poruší pravidla. Část opozice, především ALTERNATIVA, je ale pro úplný zákaz všech heren. Zastupitel Jiří Kotek (ALTERNATIVA) společně s přípravným výborem v Karlových Varech inicioval podpisovou akci, v níž se měli Karlovaráci vyjádřit, zda podporují návrh na vyhlášení místního referenda k hazardu. Otázka zněla, zda souhlasí s tím, aby statutární město Karlovy Vary na svém území zakázalo provozování loterií a jiných podobných her, zejména výherních hracích přístrojů a videoloterijních terminálů, lokálních i centrálních loterijních systémů a jiných obdobných přístrojů.

Město z hazardu ročně dostává přes 50 milionů korun, a tyto peníze rozděluje mezi kulturní spolky a vyšší částky plynou i do sportu.