Petici, aby byla herna ve Dvorech vyškrtnuta ze seznamu míst, v nichž mohou být sázkové hry a loterie provozovány, požadovali místní občané. Nonstop hazard prostě ve své ulici nechtěli, protože se báli o bezpečnost dětí i svou. Petici, kterou adresovali zastupitelům, podepsalo 52 lidí, za něž jednal Petr Pokorný. Projednala ji komise protidrogové prevence a doporučila radě města, aby navrhla zastupitelům tuto hernu zrušit.

Jenomže mezitím obdrželo podle primátora Kulhánka (KOA) vedení města dopis, v němž Petr Pokorný původní petici ruší. A závěrem přišla druhá petice, v níž lidé zrušení herny nepožadují, protože jim nevadí. A znovu s podpisem Petra Pokorného.

A právě on včera předstoupil před zastupitele a oznámil jim, že sice dopis vedení města odeslal, ale s druhou peticí nemá nic společného. A s provozováním herny v ulici Karla Kučery nesouhlasí. Podpořila jej manželka Dana Pokorná, která zdůraznila, že občanům na sídlišti ve Dvorech není lhostejné, v čem žijí a provoz herny požadují zastavit. „Bylo nám vyhrožováno, proto manžel onen dopis napsal. Druhá petice je ale podvrh a podvod," zdůraznila Pokorná.

A pak už se do sebe pustili zastupitelé. Radek Novotný (TOP 09) se tázal, zda podpis na druhé petici je falzum a zda městská policie zde zjistila vážné problémy s porušováním veřejného pořádku. Jaroslav Fujdiar (O co jim jde?!) zase upozornil na to, že manželům Pokorným by se mělo poděkovat a ocenit je za to, že měli odvahu vystoupit. „Hazardní lobby má páky a psychickým nátlakem dokáže přinutit lidi vzít své slovo zpět," uvedl. Do debaty se vložil i Jiří Kotek (ALTERNATIVA), který dlouhodobě prosazuje, aby se lidé v referendu vyjádřili, zda hazard ve městě chtějí. „Hazard by se měl zcela zrušit, já jsem pro nulovou toleranci," konstatoval.

Spor gradoval, protože podle Markéty Wernerové (ČSSD) by falešný podpis pod druhou peticí měla prověřit policie a překvapilo ji, že město nepodalo trestní oznámení, a Radek Novotný zase upozornil zastupitele na to, že pokud tuto hernu v ulici Karla Kučery zruší, půjde o precedens. „Jak budeme postupovat v budoucnu?" doptával se.

A pak už zvýšila hlas Věra Bartůňková (KSČM), která zastupitele upozornila na to, že mají řešit problémy a přestat se záplavou slov. „Všichni máte hazard ve volebních programech," zdůraznila, čímž si od Jiřího Kotka vysloužila výtku, že zastupitele nemá mentorovat jako manžela, a i on požádal o prověření podání petice. „Je to za hranicí trestného činu," uvedl. Vzrušenou diskuzi končil Petr Masák (STAN), který uvedl, že je zastáncem nulové tolerance hazardu ve městě, ale také svědkem občanské zbabělosti. Narážel tak na politické subjekty, které v rámci předvolebního boje podle něj používají nekalé praktiky proti vedení města. To je podle Masáka i případ herny v ulici Karla Kučery, za jejíž obnovený provoz prý může podle opozice právě koalice. Což podle Masáka není v žádném případě pravda.