Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HC Energie plní závazky pro čerpání dotačních milionů

Karlovy Vary - Karlovarský magistrát odpověděl na petici, kterou podepsalo přes čtyři tisíce lidí

3.3.2011
SDÍLEJ:

V Lidovém domě v Karlových Varech začalo v úterý 15. února jednání zastupitelů. Na programu byl mimo jiné i rozpočet na rok 2011Foto: Deník/ Petr Przeczek

Dotaci ve výši 18 milionů hokejový klub KC Energie od města neobdrží. Tento požadavek byl součástí petice, kterou vedení města odevzdala zástupkyně HC Energie Kateřina Skoupá během únorového zasedání zastupitelstva a podepsalo ji 4 304 lidí.

„Finanční zdroje města nejsou bezedné. Proto v rámci sestavování rozpočtu pro rok 2011 jsme vycházeli z reálných možností města a všechny dotace, které město směřuje do sportu a sportovního života, jsme snížili o přibližně jedenáct procent oproti roku 2010. Tímto došlo ke stanovení výše dotace hokejovému klubu HC Energie Karlovy Vary, s.r.o., ve výši 11,3 milionů a požadovaná částka dotace, která činí 18 milionů, je za současné finanční situace nerealizovatelná,“ odpověděli radní organizátorům petice.

„Vzhledem k dynamickému vývoji událostí, které předcházely samotnému podání petice, jsme s vedením hokejového klubu došli k vzájemné dohodě, která vyústila ve veřejný příslib zvýšení již schválené dotace, a to o částku 2 miliony. Ta bude kryta z výnosů, které Karlovy Vary obdrží od společnosti Karlovarská teplárenská, a.s., v průběhu roku 2011,“ zdůraznil primátor Kulhánek.

Ten se domnívá, že odpověď města je pro organizátory petice dostačující, a tím je pro město tato žádost vyřízená. „Hokejovému klubu patří uznání a díky za šíření karlovarského sportu, kterého si velice vážíme,“ dodal primátor.

Podle vedení města plní HC Energie také podmínky, které jsou pro čerpání městských dotací nezbytné.

„Kontrola všech dokladů ještě není ukončena. Některé jsme reklamovali a vedení klubu je vyměnilo. Celková částka činila 2,5 milionu. Je třeba zdůraznit, že dotace město poskytuje pro mládežnický hokej, není tedy možné proplácet hokejky, které byly pro hráče A týmu objednané přesně na míru. I když to vedení klubu obhajovalo tím, že je hráči nevyužili a předali je dětem. Stejně tak jsme rozporovali dopravu extraligových hokejistů na zápas. V tom byly určité nejasnosti. Rozhodně ale netvrdíme, že to bylo úmyslné a že by město chtěl někdo podvést. Některé faktury zřejmě na město poslalo omylem,“ uvedl náměstek Jiří Klsák. Podle něj HC Energie splnila i další podmínku, a tou bylo uhrazení dlužného nájmu ve výši 6,6 milionů za pronájem KV Areny.
„Přístup do hospodaření klubu je v jednání. Dotace, které město vydává, pod kontrolou mít zkrátka musíme,“ vysvětlil náměstek.

Autor: Ivana Kalinová

3.3.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Snímky z místa požáru na dálnici D6.
5

Osobní auto začalo hořet za jízdy na dálnici. Posádka ohni unikla

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti. Volit sem přišla i hejtmanka Jana Vildumetzová a ministr dopravy Dan Ťok.

Volební účast je zatím průměrná

Horní Hrad pod palbou

Horní Hrad - Poslední velká akce před nástupem zimy čeká návštěvníky Horního Hradu na Karlovarsku už tento víkend.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

Karlovarský kraj – Pacienti v nemocnicích, senioři v Domovech důchodců, lidé, kteří mají adresu na magistrátu i vězňové, ti všichni, stejně jako ostatní voliči starší osmnácti let mohou v probíhajících volbách do Parlamentu České republiky volit.

OTÁZKA PRO: Marcela Vlasáka, velitele městské policie Karlovy Vary

Jak zajišťuje městská policie bezpečnost občanů a jejich hlasů během voleb?

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení