"Protože jde o zcela zásadní rozhodnutí a rádi bychom postupovali v rámci všech krajů jednotně, shodli jsme se na pečlivém prostudování návrhu ministerstva zdravotnictví tak, abychom se v sobotu 13. února znovu mohli sejít k jednání a našli shodu nejlépe na společném postupu," řekl Kulhánek.

Na hraničním přechodu s Německem v Pomezí nad Ohří kontrolují policisté projíždějící řidiče, jestli nemají zvýšenou teplotu, a zda nejsou nakaženi koronavirem.
Pendlerka: Děti do Klokánku nedám. Zůstanu doma, i když možná přijdu o práci

"Z dnešního jednání Asociace krajů s vládou a z interního jednání hejtmanů vyplynuly možné varianty, co se stane v pondělí 15. února," uvedl Kulhánek. Podle něho ministerstvo zdravotnictví prezentovalo svůj návrh opatření po ukončení nouzového stavu. "Jejich rozsah je menší, než byl v době jeho platnosti. Zároveň ministerstvo varovalo, že po ukončení nouzového stavu hrozí vysoké riziko masivnějšího šíření nákazy koronavirem. Pro kraje to znamená rozhodnutí, zda přijmou návrh na opatření prezentovaný ministerstvem, nebudou žádat o vyhlášení nouzového stavu a zároveň nebudou vyhlašovat stav nebezpečí. Nebo budou považovat tato opatření za nedostatečná a požádají vládu o vyhlášení nouzového stavu," upřesnil karlovarský hejtman.