Začátkem dubna příštího roku má být dokončen další úsek rychlostní silnice R6 z Karlových Varů do Chebu. Po kompletním dokončení tohoto úseku má být ovšem silnice zpoplatněna, což se nelíbí krajským politikům. Hejtman Josef Novotný chce celou situaci řešit s ministrem dopravy Pavlem Dobešem.

„Ministrovi dopravy jsem zaslal jako hejtman Karlovarského kraje dopis, kde ho žádám o schůzku. Samozřejmě že bych s ním chtěl řešit hlavně zpoplatnění rychlostní silnice R6, které je naplánováno už od 1. dubna 2012,” konstatoval hejtman Josef Novotný. „Chápal bych tento krok, pokud by výstavba R6 směrem na Prahu pokračovala. Protože ale nový úsek nenavazuje na žádnou dálniční síť v České republice, jsem zásadně proti zpoplatnění 37,5 km úseku,” dodal hejtman kraje.

Podobný názor na celou situaci má také senátor Jan Horník. „Určitě jsem proti zpoplatnění silnice R6, která není stále napojena ani na evropskou, ani na českou dálniční síť. A hlavně nepokračuje její dostavba do hlavního města, což je pro náš kraj to nejdůležitější. Pokud bude úsek z Karlových Varů do Chebu opravdu zpoplatněn, tak si myslím, že by tyto finanční prostředky měly jít do výstavby silnice právě směrem na Prahu,” konstatoval senátor Jan Horník.

Podle něj je tato rychlostní silnice i jedním z problémů, proč je v Karlovarském kraji tak špatná situace. „Téměř ve všech tabulkách je náš kraj na posledním místě. Bez silnice R6 k nám nedostaneme nové turisty, ale ani investory. Nedokončená silnice nás tedy hodně znevýhodňuje. Úsek z Karlových Varů do Chebu je spíše takovou krajskou místní dálnicí, která by určitě ale neměla být zpoplatněna. Pokud bude stát vysílat signály, že nestojí o dostavbu silnice R6, tak bychom měli spojit síly a celou situaci začít ještě více řešit,” dodal senátor Jan Horník.

Zpoplatnění R6 se samozřejmě nelíbí ani řidičům. „Je to naprostá blbost, platit za takový kousek,” řekl Aleš Smolka z Karlových Varů.