"Hejtmané měli obrovskou příležitost a nevyjednali nic. Mohli být skutečnou autoritou. Já na to nemám slov a říct, že jsem naštvaný, je opravdu mírné slovo. Mně tady brečí ženské, že distanční výuku s dvěma děti už nezvládají a podnikatelé na horách se potápějí čím dál hlouběji. Apartmány se pronajímají a hotely otevřít nesmějí. Co jim mám na to říct? I když jsme nabízeli cokoliv, vláda všechno zařízla," uvedl zjevně rozhořčený Jan Horník. Že se po jednání hejtmanů s premiérem otevřou úřady, považuje za marginální úspěch. "Proboha, každý rozumný starosta nenechá stát před úřadem člověka, který potřebuje pomoc. Prostě jeho záležitost vyřídí, to je normální," uvedl. Hejtmané v neděli 14. února požádali vládu o prodloužení nouzového stavu o 14 dní a dojednali jedinou výjimku, že se zruší omezení úředních hodin na úřadech.

Ilustrační foto.
Jsem naštvaný na našeho hejtmana. Podpořil paskvil, říká obchodník

Horníkovi vadí úplně nejvíc, že po dohodě hejtmanů s premiérem Babišem, stále zůstávají zavřeny lyžařské areály. "Jsem opravdu naštvaný. Asociace horských středisek jednoznačně deklarovala, jak lyžaře uhlídá, jak bude dodržovat epidemiologická opatření a připravila pro tento účel i podrobný manuál. Není problém kapacitně příjezdy návštěvníků omezit. Nabízeli jsme cokoliv a doufali jsme alespoň v něco. Nemáme nic, protože žádný řád neexistuje, i když jsme se snažili jej předložit," dodal rozezlený starosta. Podle něho je současný scénář vlády téměř vražený a pandemický zákon považuje za horší variantu, než je současný nouzový stav.

A v tomto duchu písemně odepsal na dnešní rozhodnutí hejtmanů i svému stranickému kolegovi, hejtmanovi Karlovarského kraje Petru Kulhánkovi.