Jedná se o školní soutěž, která podporuje hodinu tělocviku či sportovní kroužky se světem populárních aplikací a sociálních sítí. Podstatou soutěže bylo zdolávání dráhy soutěžních dovedností. Důraz byl vedle výkonů kladen na nejaktivnější školu, která pravidelně a co nejvíce oslovovala žáky k podpoře těchto aktivit.

„Jednalo se o první ročník a báli jsme se, jak se bude soutěž líbit. Nakonec jsme byli mile překvapeni, že se školy k akci přihlásily a ukázaly obdivuhodné nasazení," uvedl Jakub Molnár, výkonný ředitel Asociace amatérských sportů České republiky, která soutěž pořádá. „Druhý ročník začne už v lednu 2016," dodal.

Hodnocení zaregistrovaných škol následně spočívalo v počtu zapojených žáků školy, zasílání fotek a videí z akcí v samozřejmě nejrychlejších časech.

„Ještě nemáme představu, jak s penězi naložíme. Co jsme se ale ptali dětí, tak ty by rády použily výhru na další rozvoj sportu na škole. Možná mezi nimi uděláme anketu a pak se domluvíme. První místo nás moc těší," doplnila po vyhlášení výsledků ředitelka novorolské základky Jana Zelená.

Druhá umístěná, ZŠ Sokolov, Běžecká, získala čtyřtisícovou odměnu na nákup sportovního vybavení a ZŠ a MŠ Dolní Žandov tisícovku. Samozřejmostí byly také věcné dárky pro žáky, jako stolní hra mikádo, fanouškovské trumpety a podobně.