„Hlavním posláním naší soutěže je vyhledávat talenty a to se nám daří. Vypovídá o tom celá řada dnes již celosvětově známých a uznávaných pěvců, kteří v minulosti startovali svoji kariéru právě v našem lázeňském městě,“ říká Ježek.

Celkem sto pět pěvců soutěžilo v kategoriích Operní naděje, Junior, Píseň a Opera. Všechny výkony sledovala odborná porota, v jejímž čele seděl tenorista Peter Dvorský. „Musím přiznat, že pokud mluvíme o rekordní účasti, musíme promluvit i o velmi dobrých výkonech. Úroveň byla opravdu mimořádná a závěrečný koncert byl festivalem krásných hlasů,“ pokračuje ředitel pěvecké soutěže.

Ten si velmi pochvaloval výkony zejména obou vítězů kategorie Opera, kde hlavní cenu získala mezi ženami Li Keng z Tchaj-wanu a mezi muži Beom Seok Choi z Jižní Koreje. „Právě účast pěvců z Tchaj-wanu nebo třeba Černé Hory byla letos premiérová a dokazuje to, že naše soutěž rok od roku roste a to jsme samozřejmě rádi,“ doplňuje Ježek s tím, že karlovarské klání nenabízí vítězům hodně peněz jako některé další podobné soutěže. Tou hlavní devízou pěvecké soutěže Antonína Dvořáka je nabídka angažmá v národních a dalších velkých divadlech.

„Každý, kdo u nás uspěje má jistotu, že bude v následujícím roce pozván ke spolupráci v některém z divadel. Zde dostane možnost nastudovat roli a stane se členem souboru. Pak už většinou záleží jen na něm, zda nabízenou šanci využije a dostane další šance, nebo zda například zjistí, že pěvecká dráha není po jeho život ten správný směr,“ doplňuje Alois Ježek, který chce do budoucna zajistit hodnotnější ceny. Zatímco nyní dostávají pěvci jako hlavní cenu pětadvacet tisíc korun, do dvou let by to mělo být tisíc padesát.

Společná kontrolní akce českých a německých policistů s využitím nové techniky.
Naši i němečtí policisté nasazují novou techniku

Výsledky:

Operní naděje ženy: 1. cena Monika Machovičová (ČR) ;

Operní naděje muži: 1. cena Radek Martinec (ČR);

Píseň: 1. cena Daria Rositskaia (Rusko);

Junior – ženy: 1. cena Linda Mellenová (Slovensko);

Junior muži: Tadeáš Hoza (ČR);

Opera ženy: 1. cena Li Keng (Tchaj-wan);

Opera muži: 1. cena Beom Seok Choi (Jižní Korea).

Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Zdravotník kraje.
Pocta zdravotníkům v anketě Karlovarského kraje