Vedení Karlových Varů už delší dobu přemýšlí o tom, že by udělalo novou pobočku infocentra v obchodně správní části. V současné době má totiž infocentrum na území města jen jedny prostory, a to v ulici Tržiště v lázeňském území. Jako vhodné řešení se nabízelo zázemí budovy Hlavní pošty - tedy pobočky pošty Karlovy Vary 1 na pěší zóně, a radnice tak začala připravovat architektonickou studii na pobočku v tomto objektu. "V úterý jsme se ale dozvěděli, že Česká pošta bude objekt prodávat. Budova hlavní pošty je velmi energeticky náročná a dozvěděli jsme se, že by chtěli v Karlových Varech postavit moderní objekt," uvedla primátorka Andrea Pfeffer Ferklová (ANO).
Jak dodala, pro vedení města je to zcela nová informace. "Přiznám se, že jsme s pobočkou v Hlavní poště počítali. Pro infocentrum v této části města budeme muset hledat jiné řešení, v úvahu přicházejí i Alžbětiny lázně. Až se v polovině června budou otevírat Císařské lázně, hlavní sídlo infocentra bude tam," doplnila karlovarská primátorka. Pobočka infocentra v obchodně správním centru přitom ještě donedávna fungovala v prostorách Becherovky na třídě T. G. Masaryka.

Jenomže jak si redakce Deníku ověřila u České pošty, prodej budovy Hlavní pošty až tak aktuální není a není zatím vůbec rozhodnuto, že se jí bude tato společnost patřící státu zbavovat. Mluvčí Ivo Vysoudil ale připustil, že tato varianta je možná. "Česká pošta průběžně vyhodnocuje využitelnost a rentabilitu provozu u svých budov. Podle toho je následně rozhodnuto o jejich budoucnosti, přičemž není vyloučen ani jejich prodej. U pobočky pošty Karlovy Vary 1 prozatím k žádnému takovému rozhodnutí nedošlo, nebylo doposud rozhodnuto o jejím prodeji a tudíž ani o jejím přestěhování do jiných prostor," vysvětlil mluvčí.
Česká pošta zrušila v regionu už před časem některé své pobočky. Před lety skončila například v Tašovicích v Karlových Varech, přestěhovala se do Obchodního centra Fontana. Podle primátorky České poště v těchto prostorách ale končí nájemní smlouva.
Budova Hlavní pošty je kulturní památkou a otázkou zůstává, k čemu by po případném prodeji mohla sloužit. Projektována byla jako účelová stavba. Objekt postavila firma A. Wertmüllera v letech 1900 až 1903 podle projektu F. Setze. Jde o technickou památku, která má dva dvory. I když je ozdobena běžnými dekorativní prvky, ne všichni Karlovaráci si například všimli čtyř alegorických plastik ve třetím patře, které symbolizují telegraf, lodní a železniční dopravu a poštu.