První veletrh pracovních příležitostí se bude konat v úterý 18. 10. v Chebu (KC Svoboda - Za Mostní branou 1791/5), druhý se uskuteční ve čtvrtek 20. 10. v Sokolově (Městský dům kultury - 5. května 655) a na poslední mohou zájemci zavítat ve čtvrtek 3. 11. v Karlových Varech (Hotel Thermal - Ivana Petroviče Pavlova 2001/11). Akce je přístupná vždy od 9 do 16 hodin.

Patnáctiletý stříbrný smrk, který byl vybrán za letošní vánoční strom v Karlových Varech, stále stojí ve Dvorech.
Vánočním stromem v Karlových Varech bude stříbrný smrk, roste ve Dvorech

„Veletrh pracovních příležitostí je určen pro širokou veřejnost. Přichází sem nejen ti, kteří momentálně nemají práci, ale také ti, kteří uvažují o změně,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Každoročně si mohou příchozí vybírat ze stovky zajímavých míst, protože se každého veletrhu zúčastní takřka třicet významných zaměstnavatelů. Jejich mzdy se dokáží stále častěji vyrovnat těm německým, k tomu navíc nabízí zajímavé benefity a přátelské pracovní prostředí,“ podotkla.

18. 10. 2022 v Chebu – KC Svoboda (Za Mostní branou 1791/5, Cheb)
20. 10. 2022 v Sokolově – Městský dům kultury (5. května 655, Sokolov)
3. 11. 2022 v Karlových Varech – Hotel Thermal (Ivana Petroviče Pavlova 2001/11, Karlovy Vary)

Pravidelně se veletrhů hospodářské komory účastní třeba zástupci společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně. „Je to ideální příležitost ukázat, že jsme zajímavým zaměstnavatelem. Nabízíme různorodé pracovní pozice, možnosti rozvoje, řadu benefitů, k tomu se nacházíme v krásném lázeňském městě a patříme pod mezinárodní značku Ensana, která se neustále rozvíjí,“ řekla Jitka Ďurčová ze společnosti Léčebné lázně Mariánské Lázně. „Našim pracovníkům můžeme poskytnout ubytování, dále nabízíme cenově velmi výhodné rekreace. Naše společnost velmi dbá o další vzdělávání našich zaměstnanců, ať už je to ve formě jazykových kurzů, pravidelných tréninků různých dovedností či podpora individuálních odborných i rekvalifikačních vzdělání. Pro rodiče malých dětí je tu benefit dětských kempů různého zaměření, které pořádáme po celé léto,“ nastínila část výhod, které na pracovníky čekají. „V současné době poptáváme především zdravotní sestry. Společnost plánuje otevřít v první polovině příštího roku další hotel, kde najdou zaměstnání i maséři, sanitáři, recepční, kuchaři, číšníci, pokojské a další profese,“ dodala.

Kateřina Domalípová na srpnovém mítinku Andreje Babiše v Ostrově.
Budoucí místostarostka Ostrova: Rusko válku nevyhlásilo, o 1968 se dá diskutovat

Na veletrhu v Chebu nabídne volná pracovní místa například společnost DHL Solutions, která se zabývá logistikou a má své distribuční centrum v chebském průmyslovém parku, nebo firma Heinz-Glas Decor působící na Ašsku, která vyrábí skleněné flakony pro parfémy a kosmetické přípravky, dále Město Cheb nebo třeba hazlovská společnost Abydos, která se zabývá povrchovými úpravami odlitků. V Sokolově se představí největší zaměstnavatel, společnost SUAS Group, která se pohybuje na poli energetiky, cirkulární ekonomiky, realitní a developerské činnosti a strojírenství. Zájemci si zde prohlédnou také nabídky společnosti Synthomer, která vyrábí, zpracovává a vyvíjí chemické produkty, nebo třeba firmy ept connector, která patří mezi nejvýznamnější strojírenské podniky v sokolovském regionu. Na veletrh do Karlových Varů přijede například firma Mattoni 1873, lázeňská společnost Léčebné lázně Jáchymov nebo firma SKF Lubrication Systems CZ, která se zabývá výrobou průmyslových zařízení.

Na všech třech veletrzích se návštěvníci seznámí také s nabídkou volných pracovních míst veřejnoprávních zaměstnavatelů, jako například Krajského úřadu Karlovarského kraje, Krajského ředitelství policie, Věznice Kynšperk nad Ohří, Hasičského záchranného sboru nebo Armády České republiky.

Kromě výstavních stánků zaměstnavatelů čekají na návštěvníky veletrhu například odborné přednášky na téma jak napsat životopis, jak se prezentovat při pracovním pohovoru nebo jak začít podnikat. Kromě toho si mohou nechat zájemci zhodnotit svůj životopis personalistou, který jim zároveň může pomoct s nácvikem pracovního pohovoru