Asi deset účastníků si přes sociální sítě v případě vítězství českých hokejistů dalo sraz u obchodního centra Varyáda a vyrazili pak do města. Mezitím se vytvářely na karlovarských ulicích další skupiny, které se nakonec spojily v jednu velkou, která čítala asi padesát aut. Troubení se ozývalo městem asi do jedné hodiny v noci.

Spanilé jízdy se účastnila i hlídka policie České republiky. „Preventivně jsme dohlíželi na průjezd řidičů Karlovými Vary,“ komentoval oslavy mluvčí policie Jakub Kopřiva s tím, že ty nezpůsobily v lázeňském městě žádné potíže.

Podoba nové Varyády.
Takto bude vypadat nová Varyáda uvnitř. Nabídne mnoho zeleně

Fanoušci neslavili úspěch národního týmu v Karlových Varech takto poprvé. Spanilé jízdy byly v krajském městě bujaré především po obhajování titulu mistrů světa v letech 1999, 2000 a 2001, kdy čeští hokejisté vyhráli tři ročníky za sebou. V té době, kdy sociální sítě ještě neexistovaly, bylo nepsané pravidlo, že se fanoušci scházeli na Městské tržnici. Mezi kuriózní případy spanilé jízdy bylo tenkrát i projetí pasáže, která spojuje třídu T. G. Masaryka a ulici Dr. Davida Bechera.

Zdroj: FB Naše Vary