„Nápad rozvěsit houpačky po Ostrově vznikl u piva. A přísahám, že tento projekt vznikl jen k rozdávání radosti, a nikoli v rámci volební kampaně," dušuje se organizátor akce Houpej Jan Bureš (ODS). Ten jich se svým týmem připravil dvacet. „Zatím jsme jich rozvěsili sedmnáct. První jsme umisťovali podle našich představ, pak jsme ale přes sociální sítě začali dostávat desítky žádostí od rodičů. Takže je nyní věšíme na přání," dodal Bureš.

Materiál, který byl použit na výrobu houpačky podle něho vydrží hodně. „Jeden provaz udrží 1250 kilogramů, a u houpačky jsou hned čtyři tato lana. Prkýnko je z biodesky a mělo by vydržet i přejetí nákladním vozem," vysvětlil Bureš.

„Já s nimi nemám problém, jen mě mrzí, že s tímto nápadem nejprve nepřišli za námi, aby podepsali smlouvu o výpůjčce stromů," odvětil na dotaz starosta Ostrova Pavel Čekan (ČSSD).

Tato smlouva je důležitá, z důvodu případného úrazu na houpačkách. „Byl jsem osloven jedním z propagátorů této akce Petrem Šindelářem (ODS) a myslím si, že bychom mohli dodatečně vyřešit tento problém," dodal starosta s tím, že bude ještě nutné stanovisko odboru životního prostředí, který se musí vyjádřit ke stromům, na něž byly houpačky přidělány

Pokud by jednání nedopadlo dobře, bylo by nutné houpačky odstranit. „Dokud nás oficiálně nevyzvou, budou viset. Pokud však takové nařízení přijde, jsme připraveni je sundat," řekl Bureš. Toho navíc rozlítilo, že se houpačky řešily na zastupitelstvu poté, co odešel. „Zastupitelstvo mělo končit v devět hodin, následným hlasováním se však povolila delší schůze. A v posledním bodu programu se jednalo právě o houpačkách. Když jsem odcházel, se všemi jsem se rozloučil a nikdo se mě na houpačky neptal. Navíc na mě mají všichni kontakt a já se jednání nestraním, ba naopak," upřesnil Bureš s tím, že ze zastupitelstva odešel dříve kvůli nevolnosti.

„Posledním bodem zastupitelstva jsou vždy dotazy zastupitelů. A sem dotaz pana Bílka právem náležel," komentoval celou situaci Čekan. Ten navíc neví, proč by na houpačky musel být vytvořen zvláštní bod programu.

Ani současný starosta se však nevyhnul rozhořčené stížnosti svého souseda Petra Fráni. „Dnes jsem požádal městskou policii, aby vyšetřila znečišťování veřejné komunikace za domem pana starosty Čekana, kam vědomě a úmyslně vypouští své slepice na „pastvu". Za tímto účelem jim přizpůsobil otvor v plotě tak, aby slepičky nekálely na jeho pozemku, ale naopak znečišťovaly veřejný prostor," napsal na sociální síti Fráňa.

„Můj starší syn má slepičky velmi rád a chtěl by pro jejich chov udělat maximum, tak se snažil, aby měly dosti zeleného zobání. Nicméně chápu rozhořčenost okolních obyvatel a zakázal jsem mu slepičky pouštět mimo dvorek," reagoval v komentáři Čekan, který následně přidal i fotky, kde je prostor, kudy slepice odcházely na procházku, uzavřen. „Městská policie mě zatím nekontaktovala," dodal.