Tradiční řezbářské a všeobecně umělecké sympozium začalo na Horním hradě před několika dny. I přes nepříznivé počasí dorazilo na oblíbený hrad několik desítek řezbářů z celé republiky. Návštěvníci tak mají možnost vidět zajímavé keramické či sklářské výrobky, které si mohou také zakoupit. Celý výtěžek bude poté věnován na obnovu hradu.

„Čtyři desítky mistrů umění řezbářského, keramického, sklářského, kamenořezačského i jiných pracují na nádvoří, a návštěvníci hradu tak mají možnost sledovat vznik díla od stromu až po hotovou plastiku. Na akci letos dorazili také umělci ze zahraničí,“ uvedla Alena Tůmová z Horního hradu.

Návštěvníci mohou zavítat na Horní hrad každý den od 9.00 do 19.00 hodin. „Sympozium bude ukončeno v neděli 10. července,“ dodala. Jako každý rok, tak i letos si na hrad najde cestu několik stovek návštěvníků. „Přijela jsem do Karlových Varů na festival, ale snažíme se objet i jiné akce v kraji. Sympozia miluju, dají se na nich koupit zajímavé výrobky,“ řekla Jana Smutná z Přerova.