První miminko se letos v Karlovarském kraji narodilo až 645 minut po půlnoci. Malá Terezka Hanáková vážila 3,1 kilogramů a měřila 49 centimetrů. V ostrovské nemocnici přišla na svět bez větších komplikací. Pro maminku Veroniku Hanákovou je to vůbec první potomek. Ta se rozhodla, že porodí v Ostrově, což je z Kraslic, kde bydlí, přibližně 50 kilometrů.

„Ostrovská nemocnice je podle nás nejkvalitnější v kraji. Ovšem cesta sem nebyla vůbec jednoduchá. Počasí nebylo zrovna ideální, takže jsem sem jeli několik desítek minut. Po cestě jsme museli například čekat, než hasiči odklidí strom ze silnice,“ řekl Jaroslav Chmelař, otec malé Terezky. Ta se narodila 1. ledna v 10.45 hodin. „Není důležité jestli se narodila první nebo druhá, ale hlavně, že je zdravá. Nejdříve se měla jmenovat Natálka, ale když jsem koukali do kalendáře, tak jsme se nakonec rozhodli pro jméno Terezka,“ dodal pyšný otec.

Po narození dostala Terezka hned několik drobných dárků. „Pan primář ji zařídil, že dostala nadstandartní pokoj, což nás samozřejmě těší a moc za to děkujeme. Příbuzní už také donesli nějaké drobnosti,“ pokračoval Jaroslav Chmelař. Ten prozradil, že jako prvního potomka si přál holčičku. „Tohle jsme nějak neřešili, ale osobně jsem rád, že to je holčička. Na světe je zatím jen několik málo hodin, ale místní sestřičky se o ní starají bezvadně,“ sdělil otec. Malou Terezku si místní porodní sestry hned zamilovaly. „Nám hned padla do oka, protože ten její obličejík je úžasný. A to je že vůbec prvním miminkem v kraji, je pouze takový bonus. Do bodoucna ji za celou sesternu přeji hlavně hodně zdraví a úspěchů,“ řekla jedna ze sester z ostrovské soukromé nemocnice.

Tento týden malou Terezku zřejmě navštíví také hejtman kraje Josef Novotný. V roce 2010 se první miminko narodilo také v ostrovské nemocnici. Tehdy to byla také holčička, které dali rodiče jméno Sarah a narodila se pouhých 17 minut po půlnoci. Její maminka převzala z rukou hejtmana kromě kytice také šek na 5 000 korun.

„Jsem ráda, že je malá zdravá. Jestli nás někdo z vedení kraje přijde navštívit, to vůbec nevím. Momentálně ani nevím, kdy nás s Terezkou pustí domů,“ řekla maminka Veronika.