Čerstvá nadílka sněhu a hřejivé slunce zlákaly o víkendu milovníky zimních sportů, kteří houfně vyrazili do zimních středisek v celém Karlovarském kraji. Rušno bylo například v horské Bublavě, kde si lidé již v sobotu od rána naplno užívali dobrých lyžařských podmínek.

„Je to parádní relax. Napadl prašan a slunce se do nás příjemně opírá. Oteplení je pryč a zima se začíná opět vracet,“ řekl s úsměvem natěšený Martin z Chodova, který za sportovními radovánkami do Bublavy vyrazil se svým tchánem.

Vleky se rozjely také v sousední Stříbrné a Kraslicích. „Po oblevě jsme poprvé otevřeli v sobotu. Svah je upravený, takže návštěvníky čeká kvalitní jízda. Přijít mohou i během pracovního týdne na večerní lyžování,“ prohlásil jeden z vlekařů na kraslické sjezdovce Saporo.

Živo bylo o uplynulém víkendu také na vlecích v Perninku. Skiareál Velflink lákal nejen milovníky zimních sportů z okolí, ale i vzdálenějších míst republiky. „Je to tady opravdu krásně upravené a kvalita sněhu je podle mě opravdu velmi dobrá. Jsme tomuto areálu věrní už přes dvacet let, protože zde máme chalupu. Není to ale hlavní důvod, prostě se nám tady velmi líbí a jsou tady fajn lidi,“ konstatovala Martina Blechová z Prahy. „Určitě zůstaneme tomuto areálu věrní i do budoucna,“ dodala.

Už na parkovišti areálu bylo jasné, že přijela spousta lidí i z Plzeňska, dokonce zde parkoval i autobus s celou výpravou lidí z Plzně. „Jezdím sem už dva roky a jsem tady ráda. Dnes je tu velmi kvalitní sníh a líbí se mi tady,“ zhodnotila podmínky Vendula Čechová z Chráštavic na Plzeňsku. „Navíc se tady velmi dobře lyžuje i dětem, což je také fajn,“ dodala.

Velký zájem byl o uplynulém víkendu také o lyžařské školy. „Tato sezona je podle mě velmi dobrá, i když je samozřejmě trochu cítit, že lidé nemají tolik peněz a více šetří. Proto tady převládají hlavně krátkodobé pobyty,“ informoval Marian Panak, majitel lyžařské školy. „Myslím ale, že lidé jsou letos s podmínkami spokojeni,“ dodal majitel.

Spokojení byli i provozovatelé vleků. „Sezona běží celkem v pohodě. Nyní byla čtrnáct dní trošku okurková sezona, ale jak i v nižších polohách připadl sníh, tak to lidi na hory nalákalo, za což jsme velmi rádi,“ uvedl Martin Frič, provozovatel skiareálu v Merklíně.

Podle Miroslava Güttnera, náčelníka Horské služby, byla uplynulá sobota jedním z nejhezčích dní letošní sezony. „Svítilo slunce, lyžařské podmínky byly ideální,“ nastínil náčelník. Ten také potvrdil, že návštěva byla velmi dobrá. „I když v neděli už byla mlha a horší počasí, tak si opravdu na hory našlo cestu dost lyžařů,“ uvedl Güttner.